Aile baskısı

Bu tarz durumlarda babanın kendisinden akılca üstün ve senin de kendine yakın birisine durumu açmak en iyisi, amcan, dayın veya herhangi ileri görüşlü olan akraban baban tarafından sevilip sözü dikkate alınıyorsa zaten senin için konuşur bu tarz durumlarda. Güvenebileceğin kimse yoksa oluruna bırak. Ayrı yaşamak katlanmaktan daha güzeldir.

Peki senin baban ateist olsa ve Müslüman olduğun için seni cezalandırsa ne yapardın empati kur biraz sadece.

Sence o kurslarda din mi öğretiliyor yoksa cinayet işleri başkanlığının öğretileri mi?

Arkadaşlar benim babam çok değişik bir insan yani hiçbir şey yapmama izin vermiyor ama bu son yaptığı ile beni çileden çıkartmayı başardı bana bir yatılı kurs (kuran kursu) bulmuş 9 yıl sürüyor eğitimi ve 6 ayda 15 gün izin var ve bu kursun son 1 öğrenci kapasitesi kalmış bana diyor ki git eğer gitmezsen gözümde değerin kalmaz gidersen kursu bitirdiğin anda altına istediğin arabayı alırım bir de yüzsüz gibi gözümü boyamaya çalışıyor abi neyse ben tabii ki kabul etmedim ve yüzü vesaire düştü bu olay dün oldu bugün ise arkadaşlarımla sokakta dolaşırken normal bir şekilde aradı ve ağzıma alamayacağım bir küfür ile açtı telefonu ve bana bir daha dışarı çıkmamamı söyledi ve telefonumu aldı şu an bilgisayardan yazıyorum ne yapmam lazım fikirlerinize ihtiyacım var ne olursunuz git konuş vesaire demeyin çok sinirli bir insan yani fikir lazım.

Rehber öğretmenine veya güvenebileceğin birisine danışabilirsin yakınındaki birisi sana daha iyi yardımcı olabilir.

"Konya" mizahının hakkını veren nadir yorumlardan.

Arkadaşı salın o delidir ne yapsa yeridir. Dün bana 11 tane beğenmedim basarak emoji spam yaptı mesela.

Konudan mesajını silmişler ama ben senin için bir SS'ini saklayacağım baktıkça gülerim artık sağ ol.
Ekran yok.PNG

Son düzenleme:
Polise gidin. Eğer polise gitme imkanınız yoksa okul rehber öğretmenine anlatın.
Ulan ne yapıcak polis alıp evinde besleyecek mi babasını çağırırlar al götür derler

Arkadaşlar benim babam çok değişik bir insan yani hiçbir şey yapmama izin vermiyor ama bu son yaptığı ile beni çileden çıkartmayı başardı bana bir yatılı kurs (kuran kursu) bulmuş 9 yıl sürüyor eğitimi ve 6 ayda 15 gün izin var ve bu kursun son 1 öğrenci kapasitesi kalmış bana diyor ki git eğer gitmezsen gözümde değerin kalmaz gidersen kursu bitirdiğin anda altına istediğin arabayı alırım bir de yüzsüz gibi gözümü boyamaya çalışıyor abi neyse ben tabii ki kabul etmedim ve yüzü vesaire düştü bu olay dün oldu bugün ise arkadaşlarımla sokakta dolaşırken normal bir şekilde aradı ve ağzıma alamayacağım bir küfür ile açtı telefonu ve bana bir daha dışarı çıkmamamı söyledi ve telefonumu aldı şu an bilgisayardan yazıyorum ne yapmam lazım fikirlerinize ihtiyacım var ne olursunuz git konuş vesaire demeyin çok sinirli bir insan yani fikir lazım.
Ya babanın gözünü korkutup kendine saygı duyulmasını sağlayacaksın, ya da ömrün boyunca seni kendi fikirleriyle ezecek. Ben de 18/19 yaşlarında sürekli kavga ederdim, evden hep kaçardım; 3/4 gün dışarıda kaldığım çok oldu, hiç sözünü dinlemezdim, hep zıttına giderdim yavaş yavaş törpüldü ve sıradan insana dönüştü. O seni çok seviyor ne kadar psikopat gibi davransa da sen onun evladısın, sınırlarını zorla ve kendine saygı duyulması gerektiğini öğret ona, korkma. Eğer korkarsan sen evlendikten sonra da bu baskılar devam edecek, çok arkadaşım var hala dışarıya çıkarken babasından izin alan, buna izin verme, cesur ol. Bu saygısızlık veya yanlış bir şey değil, sana yapılan saygısızlık.

Zaten esas sorun iyi bir şey yaptığını sanması. Bu yüzden bazen evladını tamamen umursamayan aile daha iyi aile olabiliyor çünkü en azından faydası olmasa da zararı da olmamış oluyor.
Umursamayan ailenin zararı daha büyük olabilir. Yani yaşamayan bilmez o yüzden pek birşey diyemiyorum. Fikrine da saygı duyuyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı