Almanca'da "was machst du am abend um fünf uhr?" sorusuna ne denmeli?

Soruda mantik hatasi var. Saat 5 abend zaman dilmine girmez ama aksami kastediyorsan. Ich schlafe am abend, weil die tage anstengend fur mich sind tarzinda bir cumle kullanabilirsin. Hem baglac kullandığın icin hocanin hosuna gidecektir.

Hocasının daha dönüşlü fiilleri öğrettiğini düşünmüyorum

"Sich"

Was machst du am Abendum fünf uhr?"

Bu soruya;
"Ich schlafe am abend um fünf uhr"derdim.

Daha Reflexivverben konusunu islemediyse. Ich schlafe abends, weil die Tage sehr anstrengend ubernachten diyebilir.
Hocam ben daha lise deyim ilk kez bu sene görüyorum yani sadece isme gelen e ,st ,t nasılsın soruları, saat sorma ve cevap verme vb. Gibi basit konuları işliyoruz yani o kadar çok şey bilmiyorum

Daha reflexivverben konusunu islemediyse. Ich schlafe abends, weil die tage sehr anstrengend ubernachten diyebilir.

Öğretmenin bu kadar zorlayıcı ya da uzun cümle kurmasını isteyeceğini düşünmezdim ve her gün akşam ne yapıyorsun diye sormuyor akşam saat 5'te ne yaptığını soruyır.
Ve burada 1-2 tane bilmediği kelime çıkar boş boş bakar bir cümle kursa yeterli olur.
Ben akşam saat 5'te uyuyordum dese de yeter.
Yani ekstra şeylere gerek yok soru da nasıl verildiyse başını değiştirsin gerisini oluğu gibi yazsın.
Burası Türkiye öğretmenin öğrencisinin böyle bir edebiyat yapacağını beklemez
Soruda ne demiş?
Was machst du, ne yapıyorsun demiş bir de yanında zaman belirtmiş.
Ne yapıyorsun sorusunu cevaplasın gerisini olduğu gibi yazsın hem yorucu olmaz.
Bence böyle daha basit ve bir öğrenciye göre.
Ve edebiyat yapmasını gerektirecek bir durum yok günler çok yorucu olduğj için akşamları uyuyorum dolaylama basbayağı.

Hocam ben daha lise deyim ilk kez bu sene görüyorum yani sadece isme gelen E, st, t nasılsın soruları, saat sorma ve cevap verme vb. Gibi basit konuları işliyoruz yani o kadar çok şey bilmiyorum

Hocanız öğrencilerden çok bir şey beklemez.
Sadece was machst du sorusunu cevapla gerisini olduğu gibi yaz.

Öğretmenin bu kadar zorlayıcı ya da uzun cümle kurmasını isteyeceğini düşünmezdim ve her gün akşam ne yapıyorsun diye sormuyor akşam saat 5'te ne yaptığını soruyır.
Ve burada 1-2 tane bilmediği kelime çıkar boş boş bakar bir cümle kursa yeterli olur.
Ben akşam saat 5'te uyuyordum dese de yeter.
Yani ekstra şeylere gerek yok soru da nasıl verildiyse başını değiştirsin gerisini oluğu gibi yazsın.
Burası Türkiye öğretmenin öğrencisinin böyle bir edebiyat yapacağını beklemez
Soruda ne demiş?
Was machst du, ne yapıyorsun demiş bir de yanında zaman belirtmiş.
Ne yapıyorsun sorusunu cevaplasın gerisini olduğu gibi yazsın hem yorucu olmaz.
Bence böyle daha basit ve bir öğrenciye göre.
Ve edebiyat yapmasını gerektirecek bir durum yok günler çok yorucu olduğj için akşamları uyuyorum dolaylama basbayağı.

Hocanız öğrencilerden çok bir şey beklemez.
Sadece was machst du sorusunu cevapla gerisini olduğu gibi yaz.
Sormak istediğim yeri şimdi buldum 9. Sınıfım

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-05-15-01-19-420-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-05-05-15-01-19-420-edit_com.android.chrome.jpg
    63,9 KB · Görüntüleme: 11

Yeni konular

Geri
Yukarı