Çözüm AMD Curve Optimizer ile performans artışı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erdem1O

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 5 5500
Ryzen Master ile yaptığım Curve Optimizer performans artışı ve voltaj düştüğü içinde sıcaklık düşüsü sagladı yaptığım şey sadece şunlar Ryzen Master'i indirip Curve Optimizer modundan per Core modunu işaretleyip startlamaktı ve yaklaşık 40dk sonunda bitti ve apply deyip sistemi yeniden başlattım ayarları ise BIOS'a oto kaydetmişti kontrol ettim sıcaklık oyunlarda 75'ten 60'a düştü ve 4250GHz sabit kaldı oyunlarda 75 derece oldugunda GHz düşürdügü için tam performans alamıyordum sorunuda çözmüş oldum stabilmi diye kontrol etmek içinde Cinebench R23 multi ve Single testleri ettim kapanma mavi ekran hatası almadım yani stabil ve ayarlar direk BIOS'a kaydedildigi için Ryzen Master uygulamasının arka planda çalışmasına gerek duymuyorsunuz.

Arkadaşlar içime sinmedi gittim Prime95 ile small ffts testi yaptım 10dk baksanıza ısındığı için tam 4250GHz veremiyor. Teste 84 derece üstüne cıkmadı ve hata yok. Testi yeniden başlatıp SS attığım için Core Temp Max 72 derece yanlışlık olmasın.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    230,1 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı