Amerika'dan gelen iş teklifi

shyzeq

Hectopat
Whatsappa bir +1 (Amerika) numaralı bir kişi bana iş teklifinde bulundu ama ben hiçbir şekilde alakam yok. Bana verdiği iş teklifi günlük $100 ve yapmam gereken maskotluk yapmakmış. Ben tabii ki kabul etmedim çünkü dolandırıcı olduğunu anladım fakat adam değilmiş. Normalde bana birkaç fırça attı çünkü yellow page'den benim numaramı görmüş ve oraya koydun, madem kabul etmiyorsun niye sarı sayfada numaran var diye kızdı. Ama buna bir şey demiyorum çünkü birileri benim numaramı koymuş olabilir çünkü hep yabancı ülkelerden ya beni arıyorlardı ya da mesaj falan atıyordu.

Neyse, beni ikna etmeye çalıştı. "Eğer kabul edersen günlük 150$ yapabilirim, bu aralar kimse maskotluk işi ile ilgilenmiyor. Sana düşünmen için 15 dakika veriyorum." tabii kabul edemezdim çünkü Amerika'ya gidecek maddi bir durumum zaten yok. Bu yüzden adam tabii iyi günler deyip konuşmayı bitirdi. Hep arada sırada aklıma gelir ve içim yanar reddettiğim için. Anlatmak ve paylaşmak istediğim anılarımdan birisidir bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fake gibi duruyor, ya da arka planda asıl işi söylenmemiştir.Maskotluk tamam da nasıl bir ortamda, nasıl bir maskotluk :)

Bence kabul etmeyerek isabetli karar vermissiniz, şu an ne iş yapıyorsunuz ve özel değilse günlük ne alıyorsunuz?

Fake gibi duruyor, ya da arka planda asıl işi söylenmemiştir. Maskotluk tamam da nasıl bir ortamda, nasıl bir maskotluk :)

Bence kabul etmeyerek isabetli karar vermissiniz, şu an ne iş yapıyorsunuz ve özel değilse günlük ne alıyorsunuz?

Normalde konu daha uzun fakat ben size özet geçmek istedim. Nerede ve hangi iş için çalışacağıma dair hepsini söyledi ve nasıl olacağını dair açıkladı fakat kabul etmedim fakat Amerika da yaşıyor olsaydım kesinlikle görüşmeye giderdim. Şu an bir A.Ş. İçin bilgi işlem bölümündeyim.

Geri
Yukarı