Fiverr'den gelen garip iş teklifi

furko02

Yoctopat
Daha fazla  
Fiverr sitesinde bir kullanıcı mesaj attı bize lazım olan işçiler arıyoruz diye. Ben de adımları takip ettim, Telegram'a yönlendirdiler. Sonrasında bana bir sözleşme attı ve doldurmamı istedi. Ben de şüphelendim ve size sormam istedim. Burada herhangi bir dolandırıcılık falan olabilir mi?

Fiverr sitesinde bir kullanıcı mesaj attı bize lazım olan işçiler arıyoruz diye. Ben de adımları takip ettim, Telegram'a yönlendirdiler. Sonrasında bana bir sözleşme attı ve doldurmamı istedi. Ben de şüphelendim ve size sormam istedim. Burada herhangi bir dolandırıcılık falan olabilir mi?
Aynısını Upwork'te yaşadım. Aynı ya da benzer metinle açılmış birkaç farklı projeye (tercümanlık işiydi hepsi, İngilizce evrakları belli dillere çevirmenizi istiyorlar; aralarında Türkçe olduğu için başvurmuştum) başvurduğumda hepsi Telegram'da farklı hesaplara yönlendirdi. Birine yazdığımda form doldurmamı istedi. Ad soyad, cinsiyet, yaş, tecrübe vs. Ancak iş Upwork'ten silindiği zaman direkt engelleyip bıraktım.
Yüksek ihtimalle işi yaptırıyor sonra ortadan kayboluyorlar, ya da arada bir yerde dolandırma teşebbüsünde bulunuyorlar.

Geri
Yukarı