Android oyun yapmak mı, Roblox üzerinden oyun yapmak mı daha iyi?

Play store harcanan para çok büyük bir para değil en son 25 dolar şuan 730 TL gibi bir para yapar para kazandıracak bir girişim için az bile.
Yani öyle ama reklamsız bir yere varmak zor, google reklam kredisi pahalı biraz. Roblox'da öyle bir dert yok.

Roblox ne yahu? Roblox'dan neyin gelirini elde edebilir? Çok kısıtlı bakmıyoruz bence. Siz çok hayal düşünüyorsunuz.
Roblox'u 199 milyon aylık aktif kullanıcısı var. 2021'in verisi.

Pazar büyük.

Ancak dediğim gibi YouTube üzerinden de fena gelir elde edilir. Hem de kanal dilini İngilizce yaparsa...
Hocam şimdi bu yazdığınız youtuberlik ile alakalı mı yoksa oyun yapmak ile alakalı ?

Hocam şimdi bu yazdığınız youtuberlik ile alakalı mı yoksa oyun yapmak ile alakalı ?
Oyunun gameplay'ini çekebilir, insanların ilgisini çekecek bir oyunsa tutar yani. İkisi de denebilir. Oyuncu çoğalırsa harcanan Robux'da çoğalabilir. Oyunu diğer büyük YouTuber'lar görürse daha çok Robux harcanır zaten. :D Her türlü iyi gelir elde edilir.

Ben YouTube'u dahil etmeden konuştum. Roblox para kazanma vaadiyle çocukları platformlarında oyun yapmaya çekti sonra doğru düzgün para kazandırmadığı ortaya çıkınca sitesindeki "earn a lot cash" ibaresini kaldırdılar.

Ayrıca oradaki oyundan para kazansan bile belli bir Robux limitine kadar gerçek para çekemiyorsun. Amerika da 20. yüzyılda illegal olmuş bir sistem üzerinden çalışıyor Roblox.

Daha detaylı bakmak isterseniz YouTube'da bayağı video var bu konu hakkında.
100 Bin robux harcatır isem 250 dolar kazanıyorum. Yılda 400 bin robux harcatır isem 1 bin dolar yapar. 30 Bin TL yapar tabii bu teoride böyle tabi ki.

Oyunun gameplay'ini çekebilir, insanların ilgisini çekecek bir oyunsa tutar yani. İkisi de denebilir. Oyuncu çoğalırsa harcanan Robux'da çoğalabilir. Oyunu diğer büyük YouTuber'lar görürse daha çok Robux harcanır zaten. :D Her türlü iyi gelir elde edilir.
Bir de bunu 2. iş olarak yaparsanız daha iyi olacak... Başarısız olma ihtimaliniz yüksek.

Haklısınız zaten Roblox piyasası çok büyük. Tek mesele tutulmak gerekiyor ama oynayanlar çocuk olduğu için kuzenime dün oynattım 1 saatte 5 tane farklı oyuna girdi :D 10-15 dakika oynayıp çıkıyor çocuk. 10 yaşında.

Bir de bunu 2. iş olarak yaparsanız daha iyi olacak... Başarısız olma ihtimaliniz yüksek.
Zaten Roblox'a bel bağlamak saçma olur, Başarısız olma ihtimali Robloxta daha çok benim için kitlesinden dolayı sabit bir oyuncu kitlesi olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı