Android oyun yapmak mı, Roblox üzerinden oyun yapmak mı daha iyi?

Düzgün konuş, terbiye lazım ilk önce de hadi neyse. YouTube dediğin platformu niye kattın onu bir söylesene? Yaptığın oyunun reklamını YouTube'da yapmayı düşünüyorsan o işler öyle yürümüyor canım. Hiç denemediğin buradan belli, nasıl kazanacaksın para reklam yaparak? Oyun reklamı dediğin şey 20000 30000 liradan başlar. Minimumu budur bunun. Ayrıca reklam sadece YouTube'da yapılmaz, ha reklam değil para kazanmak istersen, bunun yaptığın oyunla bir alakası yoktur.
Hocam siz olayı biraz farklı baktınız.

Reklam olmasaydı şuan bir çok markayı tanıyamazdık, 20 - 30 bin liradan başlar ama zaten oyunu geliştirmekle beraber başka roblox oyunları oynayarak az çok kitle kasa bilirim sonrasında youtube shorts, İnstegram, Tiktok gibi programlar ile daha minimum masraf olacaktır.

Ama rakamlar ne kadar oynasa bile reklam ve yenilik en önemli etkendir tüm piyasa için bu geçerli bence.

Hocam siz olayı biraz farklı baktınız.

Reklam olmasaydı şu an birçok markayı tanıyamazdık, 20 - 30 bin liradan başlar ama zaten oyunu geliştirmekle beraber başka Roblox oyunları oynayarak az çok kitle kasabilirim sonrasında YouTube Shorts, Instagram, TikTok gibi programlar ile daha minimum masraf olacaktır.

Ama rakamlar ne kadar oynasa bile reklam ve yenilik en önemli etkendir tüm piyasa için bu geçerli bence.

Hocam yaptım, denedim, emin olun değil, bunu anlatmaya çalıştım işte, ayrıca 10000 20000 çok çok az, hedef büyük olmalı.

Oyun yaparak para kazanmak zordur aktif kitle bulmak ve iyi bir oyun yapmak ekip olarak çalışmak iyidir yoksa para kazanmak çok zor.

Başarılı proje olmazsa kazanılabilecek tutar 5-10 TL falan olur.

Ekip olmak ilk başta çok kötü bir tecrübe olur, payı üleştirmek daha da kötü yapabilir.

Hocam yaptım, denedim, emin olun değil, bunu anlatmaya çalıştım işte, ayrıca 10000 20000 çok çok az, hedef büyük olmalı.

Ekip olmak ilk başta çok kötü bir tecrübe olur, payı üleştirmek daha da kötü yapabilir.

Reklam bütçesi her program için farklı olabilir.
Hedef büyük ise yapılır zaten program yapmak zor ama 10000 karşılamak için kazanmak gerek başarısız programlar için neden para boşa gitsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı