AOC 27" 27G2SPU/BK Monitör alınır mı?

AOC 27" 27G2SPU/BK 165Hz 1ms HDMI DP D-SUB AdaptiveSync USB 3.2 Pivot FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA
Alacağım monitöre karar verdim. 165 Hz, 1ms, IPS, 27inç ve pivot. Aradığım bütün özelliklere sahip. Sizce F/P anlamında memnun eder mi?
o monitorun 24inch versiyonundan yazıyorum suan, alınır. Bu monitorle mi alakalı bilmiyorum fakat benim şöyle bir sinir oldugum nokta var o da videolarda oyundaki gibi güzel görüntü vermemesi, belki benimle alakalıdır. onun dısında oyunlarda mükemmel.

AOC 27" 27G2SPU/BK 165Hz 1ms HDMI DP D-SUB AdaptiveSync USB 3.2 Pivot FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA
Alacağım monitöre karar verdim. 165 Hz, 1ms, IPS, 27inç ve pivot. Aradığım bütün özelliklere sahip. Sizce F/P anlamında memnun eder mi?

Ben de bu özelliklerin aynısına ek olarak 2K monitör aldım. ASUS Tuf Gaming VG27AQZ modeli. Pivot dahil istediğiniz tüm özellikler var. FHD olan versiyonu da var ona da bakabilirsiniz.

Ama bunun dışında AOC, monitör konusunda çok başarılı

Ben de bu özelliklerin aynısına ek olarak 2K monitör aldım. ASUS TUF Gaming VG27AQZ modeli. Pivot dahil istediğiniz tüm özellikler var. FHD olan versiyonu da var ona da bakabilirsiniz.

Ama bunun dışında AOC, monitör konusunda çok başarılı.

En son baktığım da 12K falandı. Ayrıca arkadaş 2K bakmıyor herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
O da videolarda oyundaki gibi güzel görüntü vermemesi.
Çünkü YouTube gibi platformların Rec.709 desteği var. Rec.2020 desteği veya DCI-P3 desteği yok. Rec.709, Rec.2020'nin yanında oldukça kötü bir renk uzayı.
Onun dısında oyunlarda mükemmel.
24" modeliyle 27" modeli tamamen bağımsız iki model. 24" iyi diye 27" olanı da alınır diye bir mantık yok.

Çünkü YouTube gibi platformların Rec.709 desteği var. Rec.2020 desteği veya DCI-P3 desteği yok. Rec.709, Rec.2020'nin yanında oldukça kötü bir renk uzayı.

24" modeliyle 27" modeli tamamen bağımsız iki model. 24" iyi diye 27" olanı da alınır diye bir mantık yok.
yt konusu için teşekkür ederim. pek fark yok ama 1080pde 27inch alınmaz zaten...

Ben de bu özelliklerin aynısına ek olarak 2K monitör aldım. ASUS Tuf Gaming VG27AQZ modeli. Pivot dahil istediğiniz tüm özellikler var. FHD olan versiyonu da var ona da bakabilirsiniz.

Ama bunun dışında AOC, monitör konusunda çok başarılı
@BerkayZ87 Güzel günlerde kullan hocam.Maalesef bütçemi aşıyor.

@gutslquaz 2 k bakmamamın nedeni bütçe…

@snageX Önerin için çok teşekkür ederim.Bütçem artmaz maalesef ve 27 inç bakıyorum.

@BerkayZ87 Güzel günlerde kullan hocam.Maalesef bütçemi aşıyor.

@gutslquaz 2 k bakmamamın nedeni bütçe…

@snageX Önerin için çok teşekkür ederim.Bütçem artmaz maalesef ve 27 inç bakıyorum.
1080p de 27inchin pişman edecegini düşünmekteyim. Evet, bütçe işi zor fakat bi kez alacaksınızç 2kya yönelmenizi tavsiye ederim

va panele tamam dersen (pek tavisye etmem ama 2k) 6kya monitor atabilirim. Cok iyi değil ama illa 27inch olsun diyorsan 2k alman her sartta daha hos olur diye dusunuyorum. Arkadaslara da sorarsın.

Baktığınız AOC'un en yakında rakibi G27F-2 bu monitördür. Şu an deli bir zam yemiş. Tabii alınmaz. AOC ise F/P üründür. Üzmez. Renk kalitesi olarak rakiplerine nazaran çok daha üstün bir monitör.
YouTube görüntü kalitesi bozukluğunu açıklanması da iyi olmuş. 👍 Monitörler alakası olmayan bir konudur çünkü.

Geri
Yukarı