AOC 27" 27G2SPU/BK Monitör alınır mı?

@Saint Lucia MPRT ve GtG arasındaki fark nedir? AOC monitör 1 ms gösteriyor fakat teknik özelliklerinde GtG 4 ms diyor.

GtG - gray to gray. Gri pikselden gri piksele geciş süresinin kabataslak hesabı. En basitçe terimi bu.
MPRT - renkli piksellerin geciş süresinin hesabı.
Bunlar önem arz etse bile yazılan değerlere bakmayınız. 1 ms yazılan değer gerçek değer değildir. Bu çaptaki bir monitör ortalama 3 ms ve üzeri değer gösterir. Total Response time değerleri yazılandan daha fazladır ama bu değerleri marka açıklamaz.

@Saint Lucia Yani aslında monitör 1 ms değil…Bu durumda bir sorun yaşar mıyım peki genelde 1 ms monitör öneriliyor?

Evet monitör 1 ms değil ve olamaz. OLED paneller hariç şu an dünya üzerinde başka panel üzerinde 1 ms alınmadı. Total gecikme değerleri 3Ms'den başlar. Bu bütçedeki panellerinde ortalaması 3, 4, 5, 6 böyle 10'na kadar çıkıyor. Bu sizi etkilemez. Reklam unsurları teknik olarak bir dezavantaj yansıtmıyor. Temiz ve akıcı görüntü zaten sizi her şekilde tatmin ediyor.

@Saint Lucia AOC 3 ms o zaman. Yine değerlerin en altında gibi. Zaten 1 ms ile 3ms arasındaki farkı anlamak için uzaylı olmak lazım herhalde.😁

Gözün fark etmediği değerlere zaten takılıyor olmanız garip. Millet çıldırıyor 1 ms olsun 1 ms olsun. Utanmasak Ms'siz monitör isteyeceğiz.
Bunlara kapılmayın. Bir FPS oyununa sadece monitör ms olarak etki etmiyor. İnternet bağlantısından tut, ara kablo, üçlü priz, sistem özellikleri alayı etkiliyor. Apex oynarken ben NVIDIA kontrol panelinden Ms'ye bakıyorum. Yeri geliyor 25'leri gösteriyor. Hani 1 ms monitör almıştım ben!
Kısaca özellikleri hoşunuza giden ve tarafımızdan onay almış (önerilen) modellere yönelebilirsiniz. 👍

@Saint Lucia Sistem özelliklerim yeterli değil maalesef.Fakat ilerde yeni sisteme geçebilme durumum var ve aklımda PS5 alma fikri var.İleriye dönük bi yatırım olabilir aslında.

@Saint Lucia Sistem özelliklerim yeterli değil maalesef. Fakat ileride yeni sisteme geçebilme durumum var ve aklımda PS5 alma fikri var. İleriye dönük bir yatırım olabilir aslında.

Bu tercih size kalıyor. Sistem yükseltme edecekseniz mantıklı. Halihazırda monitörünüz olmuş olur. Fiyat olarak rakibi yok çünkü.

Geri
Yukarı