Apple Silicon çipli Mac'te PC Oyunu Oynamak

Merhaba. Geçenlerde bir PC oyununu Mac'te var mı diye bakarken olmadığını gördüm. Pek çok oyunda da bu şekilde maalesef.
Bir çözüm ararken de aşağıdaki çözümü buldum;

Yeni güncelleme ile Apple Game Porting Toolkit duyuruldu. Bu araç sayesinde PC oyunlarını port edebiliyoruz.(Bkz. Apple Game Porting Toolkit Nedir ve Nasıl Kullanılır?)
Fakat terminal kullanmanız ve biraz uğraşmanız gerek. Bunun için çok daha kolay bir araç var: Whisky

• Whisky'den önce Game Porting Toolkit'i indirmeliyiz. Buradan (MediaFire) veya apple sitesinden en güncel sürümü indirebilirsiniz.
  • Ardından Whisky'i indiriyoruz (İndir).
  • Uygulamayı kurup çalıştırığınızda Bottle oluşturmanız gerekiyor. Windows 10 seçebilirsiniz.

229232557-07f78a79-f695-45f6-be45-15a5b2f3c053.png

• Oluşturduğunuz Bottle'a çalıştır diyerek Steam veya Epic Games'in PC sürümlerini kurarak normal bir steam/epic Games kullanır gibi oyunlarınızı indirebilirsiniz.
  • Önemli: Hangi oyunların denendiğini ve sorunlarını çözümleri için Game Support'u takip edebilirsiniz.
Şu an için sadece War Robots oyununu denedim. ( bu oyun için indirmiştim :) ) Gayet güzel çalışıyor gibi. Game Porting Toolkit'in kullanımını çok kolaylaştıran bir uygulama.

İyi oyunlar!

Geri
Yukarı