Çözüldü Ardinuo'ya nasıl başlangıç yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TecnoHesap

Picopat
Daha fazla  
Kendim yazılım öğrenmeye çalışıyorum şu an az biraz Python'da ilerledim fakat ilgi alanıma hâlâ tam karar veremedim. O yüzden Ardinuo'ya başlamayı düşünüyorum. Sizce nasıl bir yol izlenmeli? YouTube veya Udemy üzerinden ders bulamadım Türkçe sırayla anlatan bir kanal var mıdır yoksa proje proje mi öğrenmek gerekir? Ve Ardinuo'ya başlamak için önceden hangi progamlama dilini öğrenmem gerekir?

Çözüm
Teşekkürler böyle bir kurs arıyordum. Sizce Arduino başlamadan hangi yazılım dilini öğrenmek gerekir veya direkt Ardinuo'ya giriş yapabilir miyiz?

Elinizde bir Arduino olması yeterli klon olması sorun yaratmaz.

Zaten ilk başlarda size sadece kod yazmayı, neyin nasıl çalıştığını ne işe yaradığını falan öğretecek.

Ondan sonra artık küçük projeler için LED, buton gibi komponentler gerekecek.

Size en büyük tavsiyem her videonun sonunda açıklamalar kısmındaki alıştırmaları yapmanız olur.

Hatta yorumlara bakarsanız benim yazdığım bir koda bile denk gelebilirsiniz. ("breadbetweenbread" adım)
Kendim yazılım öğrenmeye çalışıyorum şu an az biraz Python'da ilerledim fakat ilgi alanıma hâlâ tam karar veremedim. O yüzden Ardinuo'ya başlamayı düşünüyorum. Sizce nasıl bir yol izlenmeli? YouTube veya Udemy üzerinden ders bulamadım Türkçe sırayla anlatan bir kanal var mıdır yoksa proje proje mi öğrenmek gerekir? Ve Ardinuo'ya başlamak için önceden hangi progamlama dilini öğrenmem gerekir?

Ben ders dahi satın almıştım fakat sıkıldığım için bırakmıştım. Kendine parçalar al ve o parçalar ile neler yapabileceğini düşün. Örneğin mesafe sensörü 5Cm'den daha yakın mesafe algılarsa servo motorunu döndürmek gibi. Mesela böyle bir senaryoda ChatGPT'yi açacaksın diyeceksin ki "ben mesafe sensörü 5Cm'den daha yakın mesafe algılarsa servo motorunu döndürecek bir kod istiyorum ve tamamını açıklayarak yaz." hata alınca yine ChatGPT'den ya da internetten yardım alacaksın, konu ile ilgili Discord sunucularına katılacaksın vs. bu sayede sıkılmadan hızlıca öğrenebilirsin. Bunu düzenli uyguladığında bilgin hızla artacak. Dil olarak ayrıca dil öğrenmene gerek yok çünkü "Arduino kodu" dediğinde kaynak bulabilirsin.

Yazılım veya bu tarz işleri öğrenmek için tavsiye edilen yol proje bazlı ilerlemek. Arduino projelerinden bir tanesini seçip onu yapmaya çalışa çalışa öğrenmeyi deneyebilirsin. YouTube'de yerli, yabancı tonla kaynak var bakabilirsin ayrıca.

Arkadas heves etmis girmek istemis. Belki de butcesi var sordugu soru ile cevapiniz mantiksiz hocam. Dogru yoldasin brom devam et.
Demek istediğim o değildi. Arduino yerine başka proje ile uğraşıp oradan elde ettiği gelir ile Arduino'ya geçebilir. Benim bir arkadaş da Arduino getirdi ilk işi de o olup başaramayınca baya morali bozuldu yazılım işlerini bıraktı. Benim pek tavsiye ettiğim birşey değil direkt Arduino ile yazılım işine girmek. Ama kendi bilir umarım başarılı olur.

Demek istediğim o değildi. Arduino yerine başka proje ile uğraşıp oradan elde ettiği gelir ile Arduino'ya geçebilir. Benim bir arkadaş da Arduino getirdi ilk işi de o olup başaramayınca bayağı morali bozuldu yazılım işlerini bıraktı. Benim pek tavsiye ettiğim bir şey değil direkt Arduino ile yazılım işine girmek. Ama kendi bilir umarım başarılı olur.

Hocam sadece para kazanma amacı ile başlayıp da para kazanabilen hiç kimseyi görmedim ben. Yaptığın şeyi sevmen gerekiyor ki başarılı olasın.

Hocam sadece para kazanma amacı ile başlayıp da para kazanabilen hiç kimseyi görmedim ben. Yaptığın şeyi sevmen gerekiyor ki başarılı olasın.
Para için giren zaten bırakıyor da daha hello world yazdıktan sonra direkt arduino işine girişmek iyi olmaz işten soğutur. Süreklilik sağlamak istiyorsa masraf gerektirmeyen basit projelerle başlayıp yükselmeye çalışsa daha iyi olur onun için. Yoksa yapılmayacak iş değil yapar.

Cevaplarınız için teşekkürler banım olduğu için cevap yazamamıştım. Yazılıma yeni başlayan birisi olarak maalesef hala ilgim olan yeri bulamadım. Dediğiniz şeyleri yapacağım. Zaten yeni başlayan birisi olarak hedefim para değil ilgi alanımı bulmak.

YouTube'da robo90'nın Arduino kursunu tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı