Çözüldü Ardinuo'ya nasıl başlangıç yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TecnoHesap

Picopat
Daha fazla  
Kendim yazılım öğrenmeye çalışıyorum şu an az biraz Python'da ilerledim fakat ilgi alanıma hâlâ tam karar veremedim. O yüzden Ardinuo'ya başlamayı düşünüyorum. Sizce nasıl bir yol izlenmeli? YouTube veya Udemy üzerinden ders bulamadım Türkçe sırayla anlatan bir kanal var mıdır yoksa proje proje mi öğrenmek gerekir? Ve Ardinuo'ya başlamak için önceden hangi progamlama dilini öğrenmem gerekir?

Çözüm
Teşekkürler böyle bir kurs arıyordum. Sizce Arduino başlamadan hangi yazılım dilini öğrenmek gerekir veya direkt Ardinuo'ya giriş yapabilir miyiz?

Elinizde bir Arduino olması yeterli klon olması sorun yaratmaz.

Zaten ilk başlarda size sadece kod yazmayı, neyin nasıl çalıştığını ne işe yaradığını falan öğretecek.

Ondan sonra artık küçük projeler için LED, buton gibi komponentler gerekecek.

Size en büyük tavsiyem her videonun sonunda açıklamalar kısmındaki alıştırmaları yapmanız olur.

Hatta yorumlara bakarsanız benim yazdığım bir koda bile denk gelebilirsiniz. ("breadbetweenbread" adım)
Teşekkürler böyle bir kurs arıyordum. Sizce Arduino başlamadan hangi yazılım dilini öğrenmek gerekir veya direkt Ardinuo'ya giriş yapabilir miyiz?

Elinizde bir Arduino olması yeterli klon olması sorun yaratmaz.

Zaten ilk başlarda size sadece kod yazmayı, neyin nasıl çalıştığını ne işe yaradığını falan öğretecek.

Ondan sonra artık küçük projeler için LED, buton gibi komponentler gerekecek.

Size en büyük tavsiyem her videonun sonunda açıklamalar kısmındaki alıştırmaları yapmanız olur.

Hatta yorumlara bakarsanız benim yazdığım bir koda bile denk gelebilirsiniz. ("breadbetweenbread" adım)

Çözüm

Direkt Arduino'ya giriş yapabilirsin zaten temel Python bilgin olduğunu da söyledin. Bir de Arduino'nun kendine özel kodları var ve zaten sen Arduino eğitimi izlediğinde sana onları, değişkenleri (değişkenler Python'a benziyordu diye hatırlıyorum) öğretecek. Bir de pek önermem ama hazır başlangıç robot kiti vb. bakabilirsin.

Direkt Arduino'ya giriş yapabilirsin zaten temel Python bilgin olduğunu da söyledin. Bir de Arduino'nun kendine özel kodları var ve zaten sen Arduino eğitimi izlediğinde sana onları, değişkenleri (değişkenler Python'a benziyordu diye hatırlıyorum) öğretecek. Bir de pek önermem ama hazır başlangıç robot kiti vb. bakabilirsin.

O kadar pahalı setlere eğitim için ihtiyacı yok Trendyol üzerinden 190-200TL'lik bir set işini görür ilk 15 video için falan sadece Arduino yeterli zaten.

Python ile çok farklı maalesef, ben de bir miktar Python bilgisiyle giriş yaptım ve sürekli hata aldım. Arduino'nun kodları ve değişkenleri kendine özel. Tabii C++ tabanlı olduğu için onunla oldukça benzer ama bir o kadar da farklı.

Geri
Yukarı