Astral seyahat gerçek mi?

ahmet_kıran

Hectopat
Yer
Türkiye
Bundan yıllar önce bir olay yaşadım çocuktum uyuyordum çok değişik bir şey oldu yaşadığım odayı yani uyuduğum odayı görüyordum fakat kuş bakışı değil zemin bakışı yatağın üstündeyim. Bir bilgisayar oyunu oynuyormuşum gibi geldi ve etrafta baloncuklar falan patlamaya başladı. Eğer yeterince balon patlamazsa ailem ve ben ölücekmişim gibi bir hisse kapıldım. Sonra tabii uyandım ama çok gerçekçiydi gerçek gibiydi çok korkmuştum. Rüya olduğunu anlayınca rahatlamıştım.
Şimdi sorum şu; astral seyahat gerçek mi? Gerçekse nasıl bir şey? Astral seyahatte sadece kendi beynimizdeki şeyleri mi görüyoruz? Mesela birinin evine gidip onu izlemek istersek. Eğer onu astral seyehatte görürsem o o an gerçek yaşanan bir şey mi?

Bir de şöyle bir şey sormak istiyorum. Uyku felci sırasında kurtulamazsak, ne olur?

Çoğu kişi gerçekmiş gibi anlatıyor ama bilimsel olarak baktığımızda gerçekliğin çok dışında bir şey.
Yok yatağından kalkıp komşuya gidiyormuşsun da, yok Kadıköy turu yapıyormuşsun da bilmem ne...

Astral seyahat gerçektir fakat sanılanın aksine ruh bedenden çıkıp dolaşmaz. Sadece sizin bilinç altınızdaki şeyleri görürsünüz. Birinin evine gidip onu dikizlemek sizin beyninizde olur. Gerçekten onun evine gidip dikizlemezsin. Bir nevi kontrol edilebilir rüya.

Uyku felcinden kurtulamama gibi bir durum ölüm harici söz konusu olamaz. Uyku felci denen durum beden uyuyor fakat ruhun uyanık gibi düşün. Kalkmak istiyorsun kalkamıyorsun. Biraz bu halde bekledikten sonra uyanırsın ve geçer.

Astral seyahat gerçektir fakat sanılanın aksine ruh bedenden çıkıp dolaşmaz. Sadece sizin bilinç altınızdaki şeyleri görürsünüz. Birinin evine gidip onu dikizlemek sizin beyninizde olur. Gerçekten onun evine gidip dikizlemezsin. Bir nevi kontrol edilebilir rüya.

Uyku felcinden kurtulamama gibi bir durum ölüm harici söz konusu olamaz. Uyku felci denen durum beden uyuyor fakat ruhun uyanık gibi düşün. Kalkmak istiyorsun kalkamıyorsun. Biraz bu halde bekledikten sonra uyanırsın ve geçer.
Ruhun bedenden ayrılıp ayrılmamasını nasıl ölçüyorsun veya karar veriyorsun?

Az çok bildiğim ve araştırdığım kadarıyla uyku felci sırasında vücudunun bir kısmı uyanmasada bir kısmı uyanıyor bu yüzden hareket edemiyoruz bulunduğun ortamı ezbere bildiğin için enteresan şeyler görüyorsun. Beyin seni uyandırmaya çalışıyor genelde kendini stres altında hissedersin kalbin küt küt atmaya başlar. Ve şu sıralar sık yaşadığım gibi korkunç şeyler olabilir. Uyumaya bile çekinir oldum bu yüzden.

Geri
Yukarı