ASUS ROG Keris fare nasıldır?

Bu mouse nasıl bütçem 1K hafif olması RGB olması DP ayarının yapılabiliyor olması benim için önmeli önerilerinizi bekliyorum ve FPS oyuncusyum.

Abim kullanıyor. Eli benimle aynı ama palm grip kullandığı için mouslarımız farklı.
Ben Lamzu Atlantis Mini kullanıyorum. Şahsen onun mousesini aldığım zaman internet kafelerde tıklama ömrü bitmeye yaklaşmış Razer fareler vardır ya onun gibi bir hissiyat alıyorum. Switch'lerinin basma kuvveti çok az direkt klikleyebiliyorsun. Sesi az, sol ve sağ tık yerinde hafif pürüzlü bir yapı var geri kalanı normal pürüzsüz. Sağlam bir hissiyat veriyor skatezden anlamadığım için yorum yapamıyorum. Sağ el için tasarlanmış. Soldan sağa eğimi var. Kablosu çok yumuşak hafif kıvrılabiliyor gayet esnek bir yapısı var.

resim_2023-09-27_131256796.png
resim_2023-09-27_131320102.png
resim_2023-09-27_131336739.png
resim_2023-09-27_131343713.png

Abim kullanıyor. Eli benimle aynı ama palm grip kullandığı için mouslarımız farklı.
Ben Lamzu Atlantis mini kullanıyorum. Şahsen onun mousesini aldığım zaman internet kafelerde tıklama ömrü bitmeye yaklaşmış Razer fareler vardır ya onun gibi bir hissiyat alıyorum. Switch'lerinin basma kuvveti çok az direkt klikleyebiliyorsun. Sesi az, sol ve sağ tık yerinde hafif pürüzlü bir yapı var geri kalanı normal pürüzsüz. Sağlam bir hissiyat veriyor skatezden anlamadığım için yorum yapamıyorum. Sağ el için tasarlanmış. Soldan sağa eğimi var. Kablosu çok yumuşak hafif kıvrılabiliyor gayet esnek bir yapısı var.

Eki Görüntüle 1958496Eki Görüntüle 1958497Eki Görüntüle 1958498Eki Görüntüle 1958499

Hocam arada 3 katı fiyat farkı var tabii ki sizinki daha iyi olacak ve de ben internet kafeye gitmedim yani zormu basıyor kalitesizmi ve de pürüzlülük var dediniz ya nasıl bir pürüzlük anlamadım.
Galiba bunu da alamıyacağım.

3335 sensörü var neresi mantıklı hocam.

3335 nasıl bir sensör.

Hocam arada 3 katı fiyat farkı var tabii ki sizinki daha iyi olacak ve de ben internet kafeye gitmedim yani zormu basıyor kalitesizmi ve de pürüzlülük var dediniz ya nasıl bir pürüzlük anlamadım.
Galiba bunu da alamıyacağım.

3335 nasıl bir sensör.

Hocam,

• Mouse Click'lerini, klavye Switch'leri gibi düşünebilirsiniz. Örneğin daha önceden mekanik klavye vs kullandıysanız dediğimi daha rahat anlayabilirsiniz. ROG Keris'i klavyedeki kırmızı Switch'e benzetebiliriz. Sessiz bir yapısı var, ve fareye basmanız için daha az kuvvet istiyor çat diye basıyorsunuz bunu 2 tane fareyi yan yana denediğinizde direkt anlayabilirsiniz. Bu kalitesiz demek değil sadece Mouse Switch'inin yapısı böyle. Dediğim gibi ağır, tank gibi mouse sağlam yani. Tekerlek tuşu da gayet sağlam.

• Pürüz muhabbetine gelirsek. Atlantis'in her yeri pürüzsüz. ROG Keris'te senin elin kaymasın, daha iyi tutsun diye orayı pürüzlü yapmışlar yani bu iyi bir şey.

Ben abim gibi ağır ve büyük fareleri kullanamıyorum. Bu mouse elime çok tuhaf geliyor çünkü tutuşlarımız ve ergonomimiz farklı. O büyük ve ağır fareleri seviyor.

Yani eğer diyorsanız. Benim elim Orta-Büyük ağır mouse kullanabilirim (75gr Keris), sizi üzeceğini zannetmiyorum ayrıca bilgisayarınızda ASUS parçası varsa RGB'lerini senkronize edebilirsiniz (destekliyorsa)

resim_2023-09-27_133215879.png

Farede sevmediğim sanırım tek kısım yan butonların fazla içeride olması ve çıkıntı olmaması

resim_2023-09-27_133446800.png

Belki de ben öyle alışmışımdır gördüğün gibi burada daha çıkıntılı.
ROG Keris'e 10 üzerinden puan verecek olsaydım 7.5-8/10 verirdim sağ tarafa olan eğimini sevmiyorum ben kişisel bir konu

resim_2023-09-27_133606133.png

Kalite düşüyor ama burada görebilirsin sol taraf normal pürüzsüz sağ taraf daha iyi tutman için pürüzlü korkulacak bir şey yok iyi bir özellik

Hocam,

• Mouse Click'lerini, klavye Switch'leri gibi düşünebilirsiniz. Örneğin daha önceden mekanik klavye vs kullandıysanız dediğimi daha rahat anlayabilirsiniz. ROG Keris'i klavyedeki kırmızı Switch'e benzetebiliriz. Sessiz bir yapısı var, ve fareye basmanız için daha az kuvvet istiyor çat diye basıyorsunuz bunu 2 tane fareyi yan yana denediğinizde direkt anlayabilirsiniz. Bu kalitesiz demek değil sadece mouse Switch'inin yapısı böyle. Dediğim gibi ağır, tank gibi mouse sağlam yani. Tekerlek tuşu da gayet sağlam.

• Pürüz muhabbetine gelirsek. Atlantis'in her yeri pürüzsüz. ROG Keris'te senin elin kaymasın, daha iyi tutsun diye orayı pürüzlü yapmışlar yani bu iyi bir şey.

Ben abim gibi ağır ve büyük fareleri kullanamıyorum. Bu mouse elime çok tuhaf geliyor çünkü tutuşlarımız ve ergonomimiz farklı. O büyük ve ağır fareleri seviyor.

yani eğer diyorsanız. Benim elim orta-büyük ağır mouse kullanabilirim (75gr Keris), sizi üzeceğini zannetmiyorum ayrıca bilgisayarınızda ASUS parçası varsa RGB'lerini senkronize edebilirsiniz (destekliyorsa)

Eki Görüntüle 1958524

Farede sevmediğim sanırım tek kısım yan butonların fazla içeride olması ve çıkıntı olmaması.
Belki de ben öyle alışmışımdır gördüğün gibi burada daha çıkıntılı.
ROG Keris'e 10 üzerinden puan verecek olsaydım 7.5-8/10 verirdim sağ tarafa olan eğimini sevmiyorum ben kişisel bir konu.

Eki Görüntüle 1958533

Kalite düşüyor ama burada görebilirsin sol taraf normal pürüzsüz sağ taraf daha iyi tutman için pürüzlü korkulacak bir şey yok iyi bir özellik.

Sence alınır mı? Peki pek 1K vermek istemiyorum açıkçası.

Geri
Yukarı