ASUS ROG STRIX G16 oyunlarda 97 dereceye kadar çıkıyor

Bu az laptopu sipariş ettim. Kullananlar memnun mu?

Sorunlu bir modelse iptal edebilirim hemen.

Sorunlu değil hocam. Her cihazda olduğu gibi sorunlu ürünler oluyor. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Hocam ROG G15 3060'lı modelden geçeceğim. Eski laptoptaki tek sorunum coilwine sesiydi. Başka hiçbir sorunum yoktu. Pili uzun süre gidiyordu.

Bu cihazda coilwine var mı? Pili nasıl gidiyor.

Hocam coil whine yok. Ancak pili konusunda mükemmel değil. Oyunları 4060 ile oynarsanız 1-1.5 saat normal kullanımda ise 2-4 saat arası diyebilirim.

@Gregorz Brzecz. Hocam bende de G16 4060 13650HX var dediğiniz ayarların aynısını yaptım arkadaşla benzer skoru aldım. Fakat 10dakikalık uzun testte işlemci sıcaklığı 95 de sabit kaldı diyebilirim, normalde bu sıcaklıklara çıkmıyordu. Performans olarak belirgin bir artış var 19k veriyor stock ayarlarda bu ayarları yapınca 21k ya çıktı ama undervolt yapınca sıcaklığın düşmesi gerekmez miydi?

@Gregorz Brzecz. hocam bende de G16 4060 13650HX var dediğiniz ayarların aynısını yaptım arkadaşla benzer skoru aldım. Fakat 10dakikalık uzun testte işlemci sıcaklığı 95 de sabit kaldı diyebilirim, normalde bu sıcaklıklara çıkmıyordu. Performans olarak belirgin bir artış var 19k veriyor stock ayarlarda bu ayarları yapınca 21k ya çıktı ama undervolt yapınca sıcaklığın düşmesi gerekmez miydi?

G16 serisi stress testte 95 sabit görür siz oyun değerine bakın.

@Yiğit Fatin Tatar benim hatammış ya bir ayar gözümden kaçmış düzelltim. Max 91 derece gördü 10 dk lık testte ve Max 109 watt çekdi, gayet iyi değerler 21300 puan verdi.

@Yiğit Fatin Tatar Cyberpunk'da denedim bende Turbo mod da ortalama 80 dereceler de geziyordu 90 üstüne çıkmadı hiç. Ben 1-2 ayda bir fanları süpürgeyle çekiyorum ve saç kurutmayla içine hava veriyorum tozlar çıksın diye ne kadar etkili oluyor bilmem 😂

Dosya Ekleri

• IMG_20240511_181344.jpg
    IMG_20240511_181344.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
@Yiğit Fatin Tatar benim hatammış ya bir ayar gözümden kaçmış düzelltim. Max 91 derece gördü 10 dk lık testte ve Max 109 watt çekdi, gayet iyi değerler 21300 puan verdi.

@Yiğit Fatin Tatar Cyberpunk'da denedim bende Turbo mod da ortalama 80 dereceler de geziyordu 90 üstüne çıkmadı hiç. Ben 1-2 ayda bir fanları süpürgeyle çekiyorum ve saç kurutmayla içine hava veriyorum tozlar çıksın diye ne kadar etkili oluyor bilmem 😂

Güzel değerler bende bu değerlere yakınım ben 6. ayda servise gönderip bakım yaptırdım sizde yapabilirsiniz.

@Yiğit Fatin Tatar vallahi hocam hiç bekleyemem servisini bunların ilk aldığımda bozuk gelmişti servise yollayıp değişim raporu aldım 1 aya yakın beklettiler, kendim açıp temizlerim gerekirse o açıdan tecrübeli sayılırım SSD ve RAM takmıştım zaten

@Yiğit Fatin Tatar vallahi hocam hiç bekleyemem servisini bunların ilk aldığımda bozuk gelmişti servise yollayıp değişim raporu aldım 1 aya yakın beklettiler, kendim açıp temizlerim gerekirse o açıdan tecrübeli sayılırım SSD ve RAM takmıştım zaten.

Bende de cihaz arızalı gelmişti. Yani tam gelmişti demeyeyim de sonrasında arızalandı panel değişimi yapıldı. Sizde sorun neydi?

Bende de cihaz arızalı gelmişti. Yani tam gelmişti demeyeyim de sonrasında arızalandı panel değişimi yapıldı. Sizde sorun neydi?

Hâlâ kullanıyor musunuz G16 4060 modelini? Isınma sorunu yaşıyor musunuz? Hem CPU hem GPU'da sıvı metal var bu laptopta normalde 90 derecelerde gezmemesi lazım. Deneyimleriniz nasıl?

Geri
Yukarı