ASUS ROG STRIX Scope RX RED Switch vs XPG Summoner Cherry MX Red Switch

Bütçe
2200
Bende bu iki klavyeden birini alacağım. Kasım indirimlerini bekliyorum. Ama monitörüm ve ekran kartım ASUS olduğu için ASUS 1-0 önde benim için.
Takip ediyorsunuz diye bir şey sormak istiyorum. ASUS ROG Strix Scope Klavye 2500 TL fiyatındaydı. Sonra 2199 TL'ye düştü. Geçen 2 hafta önce 2400 TL'ye tekrar çıktı. şuan 2199 TL yine.
Kasım ayına kadar daha da düşer mi? Yükselmesinden korkuyorum.

Bilek yaslama kısmının bir önemi yok ise ROG Strix Scope alırdım.
Benim için kalite, tuş ömrü ve hissiyatı önemli.

XPG olanı bugün satın aldım, membran klavyeden sonra çok değişik geldi alışmaya çalışıyorum. Klavye oldukca kaliteli ve bilek desteği çok rahat. Şubeden direkt alınca 100 tl de indirim sağladılar.

Takip ediyorsunuz diye bir şey sormak istiyorum. ASUS ROG Strix Scope Klavye 2500 TL fiyatındaydı. Sonra 2199 TL'ye düştü. Geçen 2 hafta önce 2400 TL'ye tekrar çıktı. şuan 2199 TL yine.
Kasım ayına kadar daha da düşer mi? Yükselmesinden korkuyorum.

Benim için kalite, tuş ömrü ve hissiyatı önemli.
Bende yükselmesinden korkuyorum. İnşallah yükselmez.

Ben de bu 2 klavye arasında kaldım. Açıkçası gönlüm daha bilindik marka olduğu için Asus'tan yana (ki optik switch daha iyi denmiş) fakat bilek desteği olması hoşuma gidiyor, elimin daha az yorulduğunu hissediyorum ki parmakları ağrıyan bir insanım.

Muhtemelen tercihimi tuş hissiyatı hangisinin daha iyiyse, ona göre yapacağım. Şu an kullanmakta olduğum klavyenin tuşları çok aşırı derecede sert bir plastik hissiyatı veriyor ve buna bir türlü alışamadım. Bu iki klavyeden hangisi daha yumuşak, soft bir his verir sizce tuş hissi olarak?

%50 indirim mi var yoksa ben mi yanlış anlıyorum. Akakçede 4000'den gösteriyor en ucuz.
Evet, indirim var.

Bence alınması gereken.

Bu hangi renk switch? Ses testinde sanki biraz yüksek sesli gibi geldi.

Geri
Yukarı