ASUS ROG STRIX Scope RX RED Switch vs XPG Summoner Cherry MX Red Switch

Bütçe
2200
Kırmızı. Videoda switchler kırmızıydı ama ses testinde bana da bir tık fazla geldi.

Asıl soru şu xpg ile arasında 1.000 tl fark var, buna değer mi?
Aralarında en büyük fark CORSAİR'in optik-mekanik olması. Ben tercihimi ASUS'tan yapma taraftarıyım :D
Bilemedim red olsa bile video da sesi fazla geliyor, switch tam seçemedim ama gri ya da mavi renkli switch.

1698664982887.png

Optik switch Corsair'ın red switch üzerinde yaptığı iyileştirme şeklinde. Ayrıca daha kısma basma mesafesi ( ki parmağın değer değmez aktif oluyor kısmı abartı üzerinde parmak gezdirme ile aktif falan olmuyor) ayrıca 150 milyon basma ömrü. Ayrıca Asus'a göre medya tuşları yok ve Scope RX'e göre bileklik desteği var. 8000hz rolling point. USB Type-c bağlantı. Tüm bu özellikler bana göre Asus Scope RX'e göre avntaj. Malzeme kalitesi olarak da bence bir tık önde ki K70 Pro'nun sınıfı Asus Scope RX değil bence.

Optik switch Corsair'ın red switch üzerinde yaptığı iyileştirme şeklinde. Ayrıca daha kısma basma mesafesi ( ki parmağın değer değmez aktif oluyor kısmı abartı üzerinde parmak gezdirme ile aktif falan olmuyor) ayrıca 150 milyon basma ömrü. Ayrıca Asus'a göre medya tuşları yok ve Scope RX'e göre bileklik desteği var. 8000hz rolling point. USB Type-c bağlantı. Tüm bu özellikler bana göre Asus Scope RX'e göre avntaj. Malzeme kalitesi olarak da bence bir tık önde ki K70 Pro'nun sınıfı Asus Scope RX değil bence.
Tamam da hocam sorum sana şu. Kalitesini ve ya başka bir şeyi karşılaştırmıyorum. Sesi, RED Switche göre ASUS'a göre ya da XPG'ye göre fazla mı? Örnek olarak ben, fazlaysa hiç bir şekilde tercih etmem. Daha sessiz switchleri seviyorum. Video'da gördüğüm kadarıyla biraz fazla geliyor.
Kalitesini karşılaştırmıyorum dediğim gibi bütçem olsa seste tatmin etse kesinlikle CORSAİR alırdım, öneriniz mükemmel. 🙏

Hocam şöyle söylim red swtichden çok çok az daha fazla ama razer green swtich kadar yüksek değil. Yani yan odada birisi rahatsız olmaz o şekilde söylim. Sesten rahatsız oluyorsanız bence Brown, yellow veya blue. Şahsen ben mekanik olunca bir ses gelsin isterim:) eğer İstanbul'da iseniz sanırım deneyebilirsiniz itopya veya sinerjide öyle duymuş idim.

Hocam şöyle söylim red swtichden çok çok az daha fazla ama razer green swtich kadar yüksek değil. Yani yan odada birisi rahatsız olmaz o şekilde söylim. Sesten rahatsız oluyorsanız bence Brown, yellow veya blue. Şahsen ben mekanik olunca bir ses gelsin isterim:) eğer İstanbul'da iseniz sanırım deneyebilirsiniz itopya veya sinerjide öyle duymuş idim.
Yan oda ilgilendirmiyor :D Ben kendim direkt rahatsız oluyorum. Şu an kullandıpım mekanik klavye Romer-G switche sahip. Neredeyse hiç tıklama sesi gelmiyor. Ankarada'yım. Bu şubede denenebiliyorsa gideyim.

Yan oda ilgilendirmiyor :D Ben kendim direkt rahatsız oluyorum. Şu an kullandıpım mekanik klavye Romer-G switche sahip. Neredeyse hiç tıklama sesi gelmiyor. Ankarada'yım. Bu şubede denenebiliyorsa gideyim.
Hocam en güzeli denemek derim ben.

Bende bu iki klavyeden birini alacağım. Kasım indirimlerini bekliyorum. Ama monitörüm ve ekran kartım ASUS olduğu için ASUS 1-0 önde benim için.
Şu anda 1.999 TL'ye düştü Gaming.gen'de. Alıyorum bu akşam.

1700487875556.png

Klavye elime ulaştı. Hissiyatı, switchleri aşırı kaliteli duruyor. Öneririm, memnunum.

Son düzenleme:
Hayırlı olsun hocam. Bende Apex 7 ile klavye defterini uzunca bir süre kapattım.

Geri
Yukarı