ASUS VivaBook X571 cızırtı sesi

Exupery

Centipat
Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle. Teknosa mağazasından sipariş ettiğim ve Ankara'dan gelen laptopumda (laptop 3 günlük) anlamadığım bir şekilde laptop kasasına kafamı dayadığım zaman bazen de dayamadığım zaman sanki CD çizilme sesi gibi ses geliyor. Bu ses PC açılışından kapanışına kadar devam eden bir ses. Touchpad klavye ya da mouse oynatığım zaman bu ses sürtme sesine dönüşüyor. Yardımcı olursanız sevinirim...

Son düzenleyen: Moderatör:
X571 kullanıyorum bende de CW var. Orta kısımdan gelliyorsa işlemciler orada bulunuyor büyük ihtimal Coil Whine. Arkadaşın dediği gibi fare imlecini hareket ettirdiğinizde ve işlemci yüksek frekansta çalışırken ses artıyorsa Coil Whine'dır.Ben iade etmedim şimdi keşke iade etseydim diyorum yükteyken rahatsız ediyor.

Mooncake dediğin iade etmeyi düşünüyorum takıntı haline geldi gerçekten ekran kartının bobin kısmından geldiğini söylüyorlar. İade etmeye gideceğim

Mooncake dediğin iade etmeyi düşünüyorum takıntı haline geldi gerçekten ekran kartının bobin kısmından geldiğini söylüyorlar. İade etmeye gideceğim.

İade etmen iyi olur değişim falan da isteme bu bütçede alınabilecek daha iyi notebooklar var. Bende i7 9750H+GTX1650'li versiyonu var. İşlemci yükteyken 3.2GHz geçmiyor soğutması iyi değil şarjı iyi gitmiyor klavyesi ve ekranı hoşuma gidiyor orası ayrı ama genel olarak memnun değilim.

Aynen öyle yapmayı düşünüyorum. beni üzen şey 13000 lira para veripte böyle sorunla karşı karşıya kalmak gerçekten bu insanlar bu laptopları kontrol edip mi gönderiyor başka bir şey mi yapıyorlar anlamıyorum.

Aynen öyle yapmayı düşünüyorum. Beni üzen şey 13000 lira para veripte böyle sorunla karşı karşıya kalmak gerçekten bu insanlar bu laptopları kontrol edip mi gönderiyor başka bir şey mi yapıyorlar anlamıyorum.

Coilwhine sorun olarak görülmüyor servise yollasanız cihazda sorun yok deyip geri yollarlar bu durum ekran kartından PSU'suna kadar böyle rahatsız edici bir durum.

Şimdi aradım mağazayı bana bu laptopun fiyatında yani 13000-14000 arası yeni bir laptop verebileceklerini söylediler ben de tamam dedim vermeyi düşünüyorum.
Peki ASUS vivebook aynı laptoptan alsam aynı problemle karşı karşıya kalma ihtimalim var mı yoksa zenbookumu tercih edeyim sizce?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı