ASUS VivaBook X571 cızırtı sesi

Şimdi aradım mağazayı bana bu laptopun fiyatında yani 13000-14000 arası yeni bir laptop verebileceklerini söylediler ben de tamam dedim vermeyi düşünüyorum.
Peki ASUS vivebook aynı laptoptan alsam aynı problemle karşı karşıya kalma ihtimalim var mı yoksa zenbookumu tercih edeyim sizce?

İsterseniz ayrı bir konu açıp laptop önerisi isteyin. Bu sorun her cihazda olabilir. Oyun için alacaksanız o fiyata çok daha iyi notebooklar var ve Teknosa'da fiyatlar yüksek oluyor yeni konu açarsanız başkaları da öneri yapar.

@Exupery hocam kusura bakmayın yazamadım. Coil Whine bir sorun değil maalesef bu aldığınız üst segment ekran kartlarında da oluyor.

Aynen dostum çok araştırdım coil whinemış 9 yıllık Toshiba'dan sonra ASUS alayım dedim almaz olaydımsarjı 1.30 saat gidiyor o cızırtı sesi beni laptoptan gercekten soğuttu anlaşma ile teknik servise gitti gelince iade ile yeni laptop verecekler servisin teşhis koyması gerekiyormuş olsun olmasın kartona ekran kartından CD çizilme sesi yazdırdım zaten büyük ihtimalle sorun yok deyip gönderecekler ASUS hakkında çok şikayet gördüm.

Sizi kırmak istemem ama benim masaüstü bilgisayarımı Asus'un teknik servisi sayesinde topladım. O kadar uğraştırdılar ki. Ama size bir tavsiye 2 gün boş bırakmayın kafalarını.

değişim için fa506 modeline yönelebilirsiniz bence. teknosa da çeşitleri var çünkü. sorununuza gelirsek sanırım aynı model kullanıcısıyız. ssd den gelen bir ses bahsettiğiniz. evet katı hal ses yapmaz diye bir şey yok ondan da böyle küçük cızırtılar geliyor. soğutması ciddi anlamda yetersiz. ekranın 120 hz olması sıcaklıklardan keyif alamadığınız oyunlarda aslında fiyat şişirmekten başka bir işe yaramıyor. o nedenle bence imkanınız varsa gönül rahatlığı ile fa506 ya geçebilirsiniz.

Değişim için FA506 modeline yönelebilirsiniz bence. Teknosa'da çeşitleri var çünkü. Sorununuza gelirsek sanırım aynı model kullanıcısıyız. SSD'den gelen bir ses bahsettiğiniz. Evet katı hal ses yapmaz diye bir şey yok ondan da böyle küçük cızırtılar geliyor. Soğutması ciddi anlamda yetersiz. Ekranın 120 Hz olması sıcaklıklardan keyif alamadığınız oyunlarda aslında fiyat şişirmekten başka bir işe yaramıyor. O nedenle bence imkanınız varsa gönül rahatlığı ile FA506'ya geçebilirsiniz.

Görüşünüz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı