AYT konuları nasıl sevilir?

Hocam genel olarak anlatmaya çalıştığım şuydu 11'in başında ne TYT geometri ne de 11.sınıf trigodan hazetmezdim ama ikisini de yavaştan çalışmaya başlayınca aşırı zevkli geldi ikisi de ve neredeyse trigodan soru kaçırmayacak hale geldim aynı şekilde misal TYT biyoloji-ekoloji için aslında her şeyin iç içe olduğunu fark edince soruları çözebilir hale geldim ve belki forumdakiler de bahsettiğim konularda belki merakımı artıracak başka konular belki de konuları basitleştirecek püf noktalar konusunda yardımcı olabilir diye düşündüm o yüzden bu konuyu açtım.

Hocam benim önerim biyolojiyi dr biyoloji, fiziği ertan sinan şahin, matematiği Mustafa yağcı, pisagor okulu, tunç kurt ve can Ezer'den izleyin. İlginizin olduğunu fark edeceksiniz.

Hocam benim önerim biyolojiyi dr biyoloji, fiziği ertan sinan şahin, matematiği Mustafa yağcı, pisagor okulu, tunç kurt ve can Ezer'den izleyin. İlginizin olduğunu fark edeceksiniz.

Hepsine ayrı ayrı ilgim var aslında ama dediğim gibi bazı konular özellikle sevdirmiyor kendini mesela biyolojiye baktığımızda sevmesem bile okuyarak yaparım ezber sonuçta ama bir analitik geometri ya da bir parabol öyle değil o konuları çözerken sorudaki noktaları görmek gerekiyor ve ben bu sevmeyişim yüzünden asla göremiyorum bu da hem daha çok sevmememe hem de yapamamama sebebiyet veriyor.

Hepsine ayrı ayrı ilgim var aslında ama dediğim gibi bazı konular özellikle sevdirmiyor kendini mesela biyolojiye baktığımızda sevmesem bile okuyarak yaparım ezber sonuçta ama bir analitik geometri ya da bir parabol öyle değil o konuları çözerken sorudaki noktaları görmek gerekiyor ve ben bu sevmeyişim yüzünden asla göremiyorum bu da hem daha çok sevmememe hem de yapamamama sebebiyet veriyor.

Dediğimi yaparsanız olur hocam.

Geri
Yukarı