Bazı insanlar neden temastan hoşlanmaz?

Hiç bu yönden düşünmemiştim 😀. Ya temas bağımlılığı ya da sadece hoşuma gidiyor.
Erkekler tuvaletini yaptıktan sonra ellerini 3 saniye suya tutunca yıkadıklarını sanıyor. Bence bi daha düşünün bu temas işini. Kızlar dokunsa pek sorun etmem de erkeklerin dokunmasını hiç istemiyorum. Kalemimi verince bile geri aldığımda kolonya banyosu yaptırıyorum.

Kalabalık alanlarda çevrede ki insanlara rahatsızlık vermemek adına kimseyle temas etmemeye dikkat ediyorum ancak arkadaş ortamında pek sorun olmuyor. Gıdıklamadıkları sürece sorun olmuyor daha doğrusu. Ama bazı insanlar var arkadaş ortamında bile temastan uzak duruyorlar.
Evet işte o tipleri diyorum. Yabancı insanlarla temas etmemesini anlarım da arkadaş ortamında bile temastan nefret edenler var sebeplerini çözemedim, merak ettim bayağı.

Bence bazı insanlar neden temastan hoşlanır daha doğru bir soru. Niye ellenmeyi seviyorsunuz ki :d?
Bundan zarar olmadığı sürece sorun yok bence hocam.

Erkekler tuvaletini yaptıktan sonra ellerini 3 saniye suya tutunca yıkadıklarını sanıyor. Bence bi daha düşünün bu temas işini. Kızlar dokunsa pek sorun etmem de erkeklerin dokunmasını hiç istemiyorum. Kalemimi verince bile geri aldığımda kolonya banyosu yaptırıyorum.
Erkeklerin geneline bu yargıyı yapmak çok doğru değil bana sorarsanız. Her erkek aynı değil neticede. Etrafınızda temizlikten hoşlanmayanlar var sanırım ama her erkek için aynı durum söz konusu değil.

Benimki nedensiz ama travması olanlarda durum daha değişik olabilir.
Doğru. Travması varsa birinin bu konuda, sevmez haklı olarak.

Erkekler tuvaletini yaptıktan sonra ellerini 3 saniye suya tutunca yıkadıklarını sanıyor. Bence bir daha düşünün bu temas işini. Kızlar dokunsa pek sorun etmem de erkeklerin dokunmasını hiç istemiyorum. Kalemimi verince bile geri aldığımda kolonya banyosu yaptırıyorum.

Hijyen ve temizliğe fazlasıyla önem veren biriyim, çevremde de sadece kız arkadaşlarım olduğu için bir sorun olmuyor.

@EkmekArasiHDD

Çok farklı insanlar var. Bunu sorun yaşadığınız insanlara sormak lazım aslında çünkü nedenini tam olarak öğrenmemiz zor olur.

Bakın sadece bu temas konusu değil, çok daha farklı konularda çok alakasız davranan insanlar var. İlk mesajınızda "Temastan kaçınmayan biri olarak bu durum değişik geliyor." demişsiniz. İşte tam da bundan bahsediyorum, sadece temas konusu için değil, daha birçok farklı konu için insanlar farklı farklı düşüncelere ve kalıplara sahip. Anlamamız çok zor, onlar da aynı şekilde karşıt görüşlü insanları pek anlamaz.

Tabi ben en uç noktadan bahsediyorum. Ilımlı insanlar karşıt görüşte olsa bile birbirlerini anlayabilir ve hak verirler. Tabi bu hak verme ve anlama kısmından sonra bu zamana kadar ne yapıyorlarsa, nasıl davranıyorlarsa bunları hâlâ birbirlerinden farklı yapmaya devam ederler.

Daha önce ne yaşadıklarını, nasıl yetiştirildiklerini, şu anda nasıl yaşadıklarını veya başka bir sorundan dolayı mı böyle davrandıklarını bilmemiz zor.

@EkmekArasiHDD

Çok farklı insanlar var. Bunu sorun yaşadığınız insanlara sormak lazım aslında çünkü nedenini tam olarak öğrenmemiz zor olur.

Bakın sadece bu temas konusu değil, çok daha farklı konularda çok alakasız davranan insanlar var. İlk mesajınızda "Temastan kaçınmayan biri olarak bu durum değişik geliyor." demişsiniz. İşte tam da bundan bahsediyorum, sadece temas konusu için değil, daha birçok farklı konu için insanlar farklı farklı düşüncelere ve kalıplara sahip. Anlamamız çok zor, onlar da aynı şekilde karşıt görüşlü insanları pek anlamaz.

Tabi ben en uç noktadan bahsediyorum. Ilımlı insanlar karşıt görüşte olsa bile birbirlerini anlayabilir ve hak verirler. Tabi bu hak verme ve anlama kısmından sonra bu zamana kadar ne yapıyorlarsa, nasıl davranıyorlarsa bunları hâlâ birbirlerinden farklı yapmaya devam ederler.

Daha önce ne yaşadıklarını, nasıl yetiştirildiklerini, şu anda nasıl yaşadıklarını veya başka bir sorundan dolayı mı böyle davrandıklarını bilmemiz zor.
Sadece ortada genel bir fikir var mı yok mu onu merak ettim. Tabi insandan insana değişir bu durum. Kiminin travması vardır sevmez, kimisi sebepsizdir, kimisi öyle, kimisi böyle. Çoğunluk fikir nedir onu merak ettim.

Erkeklerin geneline bu yargıyı yapmak çok doğru değil bana sorarsanız. Her erkek aynı değil neticede. Etrafınızda temizlikten hoşlanmayanlar var sanırım ama her erkek için aynı durum söz konusu değil.
Üniversitede bile doğru düzgün el yıkayan yok maalesef. Büyüdükçe düzelir herhalde diyordum ama küçükken neyse büyüynce de o şekilde devam ediyorlar herhalde. Bence geneline böyle bi yargıda bulunmak doğru.

Bazı insanlar vardır temastan asla kaçınmaz ve birilerinin kendilerine temas etmesine hiçbir şey demez. Ama bazı insanlar var ki aman aman. Onlara dokununca sanırsınız canlarını alıyoruz. Öyle bir tepki veriyorlar. Sizce neden böyle davranıyorlar? Temastan kaçınmayan biri olarak bu durum değişik geliyor.
Neyin teması bu? Kız arkadaşın elletmediği için yakınmaya mı geldin?

Geri
Yukarı