Bazı oyunlara zam!

Hocam trojan, virüs vs. nasıl sizi tedirgin etmiyor.

Neden etsin ki? Bulaşmaz da haydi diyelim bulaştı bir format atarız geçer, NVMe zaten roket gibi 2 tane ek depolama var 1 saatlik iş PC'yi temelden sıfırlayıp eski haline getirmem. AV ile bile uğraşmam. 1 TB NVMe zaten 1 oyun parası 😂.

Bilgisayar kullanmayı bilince böyle dertlerin olmuyor. Adamın tüm yazılımları, oyunları orijinal bir linke tıklıyor tüm cookieleri kaptırıyor başkasına. Nasıl beceriyorlarsa artık.

Pacify
Eski: 10.50₺
Zamlı: 105₺

Pumpkin jack.
Eski: 50₺
Zamlı: 280₺

Hitman: Absolution™
Eski: 34.99₺
Zamlı: 190₺

Hitman 2: Silent Assassin.
Eski: 19.50₺
Zamlı: 95₺

Hitman contracts.
Eski: 19.50₺
Zamlı: 95₺

Hitman: Codename 47.
Eski: 18.50₺
Zamlı: 85₺

Turbo Overkill
Yeni: 235₺

Ne düşünüyorsunuz?

Bu fiyatlara bakarken eğlenceli bir şey hayal ediyorum.
Pacify'da sondaki sıfırı ve ortadaki noktayı kaldırıp ortaya çıkan sayıyı yeni fiyat olarak belirlemek.
Hitman 2: Silent Assassin'de 1'i, noktayı ve sıfırı kaldırıp ortaya çıkanı yeni fiyat yapmak.
Hitman Contracts'te yine aynısı.
Hitman: Codename 47'de de aynı hareket.

Neden etsin ki? Bulaşmaz da haydi diyelim bulaştı bir format atarız geçer, NVMe zaten roket gibi 2 tane ek depolama var 1 saatlik iş PC'yi temelden sıfırlayıp eski haline getirmem. AV ile bile uğraşmam. 1 TB NVMe zaten 1 oyun parası 😂.

Bilgisayar kullanmayı bilince böyle dertlerin olmuyor. Adamın tüm yazılımları, oyunları orijinal bir linke tıklıyor tüm cookieleri kaptırıyor başkasına. Nasıl beceriyorlarsa artık.
Format sonrası eğer Gameplus'ınız falan yoksa veya ondan oynamadığınız büyük oyunlar varsa onları yükleme zahmetine girersiniz.
Onun dışında ihtiyacınız olan programlar için de yükleme zahmetine girersiniz.
Ne gerek var geçici zevk için bunu gerektirecek riskler almaya?
Tabii ki sizi durdurmak zorunda hissetmiyorum ama korsan oynamayı tavsiye etmiyorum.

Güvenilir kaynaklardan indirdikten sonra sorun olmaz.
Haklı olabilirsiniz ama sizce öylesine korsan oyun dağıtıp karşılığında hiç bir şey kazanmaya çalışmamak kaç kişinin harcı?

Son düzenleme:
Format sonrası eğer Gameplus'ınız falan yoksa veya ondan oynamadığınız büyük oyunlar varsa onları yükleme zahmetine girersiniz.
Onun dışında ihtiyacınız olan programlar için de yükleme zahmetine girersiniz.
Ne gerek var geçici zevk için bunu gerektirecek riskler almaya?
Tabii ki sizi durdurmak zorunda hissetmiyorum ama korsan oynamayı tavsiye etmiyorum.

Yalnızca bir bilgisayar parası da oyunlara ödemek istemiyorum. Sevdiğim ve bitirdiğim oyunlar AAA olunca fiyatları da uçuk oluyor GOG'da.

Alışverişi GOG'dan yapma sebebim de oyuna yalnıza orada gerçekten sahip oluyor olmam. Steam ve Epic Games bize yalnızca oyunu kiralıyorlar. Tüm mülkiyet onlara ait, bu da biraz saçma oluyor. Launcher kullandırmaya zorlamaları da ayrı mesela.

Turbo Overkill daha geçen hafta 27TL aldım.
Ne çabuk fiyatlar değişti

Kartımı en son dijital bir ürün için cüzdanımdan çıkardığım nereden baksan 10 sene olmuştur. Para kolay kazanılmıyor bana göre değil bu işler.

Vallahi bende eskiden korsan oynardım son 2-3 senedir hep orijinal satın alıyorum korsan oyun indirip oynama isteğim sıfır oldu resmen. Sırf Steam başarımlar için bile oyun alıp oynadığımı biliyorum. Gerçi sende haklısın bir yerde. Oyunu bile bizlere lüks yapan bir iktidar var başımız da.

Yeni konular

Geri
Yukarı