Çözüldü BCAA yaş sınırı var mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
14 yaşındayım. Antrenman sırasında gerçekten çok yoruluyorum. Yeni yeni başladım ama insanın canını çok sıkıyor bu durum. Kolum bile titriyor, hemde çok az çalışınca çok yoruluyorum. Benden büyük çoğu arkadaşım kullanıyor. Yaşıma aldanmayın spora boyum ve kilom uygun olduğunu düşündüğüm için başladım. Boyum 1.81 CM, kilom da 66 KG. Sizce kullanmalımıyım yoksa proteinli yiyecekler yemem yeterli midir?

Boya göre kilonuz düşük onu kabul etmek gerek. Ancak yaşınız ve fiziksel yapınız da bu durumu belirlemektedir. Herkes "traktör" gibi olacak değil. Yaşınızı düşündüğümüz zaman BCAA, Whey gerekli mi? Bence değil. Besinler üzerinden protein, karbonhidrat açığını kapatmak, iyi dinlenmek, programa bağlı kalmak daha önemli. Yorgunluk ya da son setler çıkmıyor ise Kreatin olabilir. Faydası oldukça yüksek. Benim tavsiyem beslenme, dinlenme, doğru antrenman üçlüsü ile gelişimi sürece yaymaktır. Bünyenize bu kadar besin takviyesini birden almanın şu aşamada gereği olduğunu düşünmüyorum.
BCAA kullanıyorsan sağlığı pek önemsemiyorsundur bence.
16 üstüysen kullan.
"Kas yapacam kız bulacam" amaçla yapıyorsan yapma.
Hardline marka al. Tadı kötü ama saf bcaa.

BCAA kullanıyorsan sağlığı pek önemsemiyorsundur bence.
16 üstüysen kullan.
"Kas yapacam kız bulacam" amaçla yapıyorsan yapma.
Hardline marka al. Tadı kötü ama saf bcaa.

Hardline mı? Lütfen :D

Öncelikle spor geçmişiniz nedir? BCAA'dan beklentinizi belirtir misiniz? Yaşınızı da sunun tabi.

45 yaşındayım.

Roni kölmın izleyip gaza geldim yaklaşık 10 yıl önce başladım. Sırf kullan dediler diye aldım kullandım, bolca tavuk aldım, benzin bidonuyla yumurta akı aldım tavada pişirdim. Damardan steroit al dediler sadece 1 kere aldım tövbe ettim. Öküz bacağı gibi kolum oldu. Ama 6 yıl önce bıraktığımda 1 senede kilo verip kassızlaştım.

45 yaşındayım.

Roni kölmın izleyip gaza geldim yaklaşık 10 yıl önce başladım. Sırf kullan dediler diye aldım kullandım, bolca tavuk aldım, benzin bidonuyla yumurta akı aldım tavada pişirdim. Damardan steroit al dediler sadece 1 kere aldım tövbe ettim. Öküz bacağı gibi kolum oldu. Ama 6 yıl önce bıraktığımda 1 senede kilo verip kassızlaştım.

Ben size sormadım. Konuyu açan arkadaşa sordum o soruları.

14 yaşındayım. Antrenman sırasında gerçekten çok yoruluyorum. Yeni yeni başladım ama insanın canını çok sıkıyor bu durum. Kolum bile titriyor, hemde çok az çalışınca çok yoruluyorum. Benden büyük çoğu arkadaşım kullanıyor. Yaşıma aldanmayın spora boyum ve kilom uygun olduğunu düşündüğüm için başladım. Boyum 1.81 CM, kilom da 66 KG. Sizce kullanmalımıyım yoksa proteinli yiyecekler yemem yeterli midir?

BCAA kadar saçma bir suplement olamaz zaten. Kreatin kullanıp beslenmene dikkat edip antrenmanlarını aksatmadığın sürece bir sıkıntın olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı