Bilgisayar beyine zarar verir mi?

Kullanmayı bilmeyen kullanmasın. Programlama, tasarım, blog, kitap gibi şeyler için kullanmayıp saçma sapan iş yapıp genelleme yapmayın. Gözlere ve cilde zararlı. Bilgisayar gözlüğü kullanabilirsin. Beyine zararıda yararıda olabilir ne amaçla kullandığına bağlı.

6 saat oturup hiç kalkmamaktan bahsetmiyorum arkadaşlar. Her yarım saatdan bir gidip dışarıda biraz yürüyüp egzersiz yapıyorum. Sonra yine bilgisayarın başına geliyorum. :D

Kullanmayı bilmeyen kullanmasın. Programlama, tasarım, blog, kitap gibi şeyler için kullanmayıp saçma sapan iş yapıp genelleme yapmayın. Gözlere ve cilde zararlı. Bilgisayar gözlüğü kullanabilirsin. Beyine zararıda yararıda olabilir ne amaçla kullandığına bağlı.
Eğer lafın bana ise C# kullanıyorum, Photoshop'ta iyiyimdir, QuarkXPress'te gazete dizgileri yapıyorum. Ayrıca bilgisayarda sadece o dediklerin yapılmaz. İnternette isteyen istediğini yapar, ister bilgisayarda oyun oynar kimseye karışamazsın, kimsenin yaptığı işe de saçma sapan demeye hakkın yok.

Bilgisayar sana gram artı katmaz. Ben de günde saatlerce oturuyorum, hiçbir faydasını görmedim. Gitgide asosyalleştiriyor. Boşa zaman. Sürekli tavsiye ediyorum. Gidip dışarı çıkın. Çok daha keyif alıyor insan gezerken.
@alpayguzbey Mesajları oku öyle konuş :) Arkadaşın yazdığı şeylere katılıyormusun ? Bilgisayar sana veya bize artı katmıyor mu ? Kendi kendine üstüne alınman çok saçma.

@alpayguzbey Mesajları oku öyle konuş :) Arkadaşın yazdığı şeylere katılıyormusun ? Bilgisayar sana veya bize artı katmıyor mu ? Kendi kendine üstüne alınman çok saçma.
Ben @Mert 'in dediklerinin bir kısmına katılıyorum. Yeri geldiğinde artıları da var eksileri de. Bir konuyu internetten de araştırırsın. O internette boş boş gezinirsin de. Ama sen kullanmayı bilmeyen kullanmasın diyemezsin. 2 yaşındaki çocukta kullanır bir şeyler bilmeden. 70 yaşındaki amca da kullanır. Bilgisayar sadece programlama, tasarım, blog, kitap gibi şeylerden ibaret değil. İsteyen istediğini yapar. Bu konuda sadece beyine zararlı mı, vücuda başka zararları var mı onu konuşuyoruz. Ayrıca sana göre saçma olan bir başkasına göre çok gerekli olabilir. Yani konu dışına çıkmadan bilgisayar bana göre vücuda ciddi zararları var. Ama yeri geldiğinde bilgide kazandırıyor bize.
Bu arada kendi kendime üstüme alındığım yok. Sen bizlerden birilerine laf attın. Bilmeyen kullanmasın, saçma sapan şeyler için kullanılmasın, programlama, tasarım, blog, kitap gibi şeyler dışında sanki bilgisayar kullanamayız. İsteyen istediğini yapar sadece biz vücuda olan zararları konuşuyoruz.

Boşu boşuna kavga etmeyin arkadaşlar, gerek yok.
1.Bilgisayar vücuda bana göre oldukça zararlı. Bir kere bel bölümün oturdukça kaslarının çalışması azalıyor. Ne kadar azaldıkça kalkıp otururken bir acı hissediyorum ben. Büyük bir hata yaptık çok oturmakla bilgisayar ile geçen sene. Şimdi resmen cezasını çekiyorum.
Doktor'a gitsem korkuyorum bir sıkıntı var diyecek diye.
2.Beyin kısmını kesinlikle köreltiyor. Daha zor şeyleri kafadan yapmak yerine kısa yoldan Google'dan aratıp sonucu bulabiliyoruz. Ve bunu tekrarladıkça alışıyoruz. Herşey'den önemlisi de bana göre bilgisayarda öğrendiğim şeyleri nedense hemen unutuyorum. Teknoloji ile 4,5 yıldır haşır neşirim. Ama gün geçtikçe insanı bilgisayar köreltiyor.
3.Kol kaslarının çalışması yerine parmak kasları sadece çalışıyor. Oturdukça o kaslar gideeer, sonra onun da sıkıntısını bir şey taşırken hissedersiniz.
4.Ani açlık hissettiriyor. Kesinlikle bir YouTube'da video, internet sitesinde film izlerken insan diyor "kola ile dur bi atıştırmalık alıyım" dedirttiriyor.
Benim bilgisayar ile raporum bu :).

Bilgisayar sana gram artı katmaz. Ben de günde saatlerce oturuyorum, hiçbir faydasını görmedim.
Kullanmayı bilmeyen kullanmasın. Programlama, tasarım, blog, kitap gibi şeyler için kullanmayıp saçma sapan iş yapıp genelleme yapmayın.
gibi şeyler için kullanmayıp saçma sapan iş yapıp genelleme yapmayın
saçma sapan iş yapıp genelleme yapmayın.

Okuduğunu mu anlayamıyorsun yoksa bilgisayara bakmaktan gözün mü bozuldu ? Edebiyattanda hiçbir şey anlamıyorsun, okuduğunu yada okuyamadığını böyle yorumlamanda kitap okumadığını gösteriyor. Tamamını okuyup kim veya kimlere yazıldığını anlamamışsın ve sana anlatmıyorum.

Konuyu açan bile ne yaptığını yazmamış. Adam bilgisayarında sorun çıkınca sistem özellğini yazıyorsa bu durumdada ne yaptığını yazması lazım.

Tam haberlerde gördüğümüz Türk insan tipisin. Konuyu incelemek, edebi yönüne ve bütünlüğüne bakmak yerine bir yerini görerek yorum yapıyorsun. Bu ülkeden çekip gitmek istiyorum diyen depardieu

@alpayguzbey

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı