Bilgisayarda her şey bir anda dondu

gialen

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GIGABYTE 12GB RTX 3060 / RYZEN 5 5500 / 16GB HYPERX FURY RAM / GIGABYTE A520M K ANAKART
1707070794593.png

Valorant oynuyordum, bilgisayar ve aynı zamanda her şey bir anda dondu ve böyle oldu.
Sebebi nedir acaba? İlk kez yaşıyorum.

Son düzenleme:
Güç düğmesine basılı tut bilgisayar hiçbir komuta yanıt vermiyorsa.

Kasa üzerindeki reset tuşuyla kapatıp açtım bilgisayarı düzeldi ancak 6 aylık sistem hocam neden böyle olur ki.

Kasa üzerindeki reset tuşuyla kapatıp açtım bilgisayarı düzeldi ancak 6 aylık sistem hocam neden böyle olur ki.

Neden olmasın ki? Bilgisayar bu, hiçbir zaman hata vermeyecek diye bir kural yok.

Her bilgisayar kullanıcısı hatalarla karşılaşır az ya da çok.

Neden olmasın ki? Bilgisayar bu, hiçbir zaman hata vermeyecek diye bir kural yok.

Peki bunun sebebi nedir hocam? İşlemci ile alakalı mıdır, ekran kartı ile mi alakalıdır?

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim bazen böyle durumlar oluşabiliyor bu gibi durumlarda Ctrl + Alt + Del tuşlarına basıp çıkan bölümde Güç simgesine basıp “Bilgisayarı kapat” düğmesine basın ardından tekrar açın eğer bu şekilde bir menü gelmiyor ve hâla aynı şekilde devam ediyorsa cihazı kapatıp açın.

Peki bunun sebebi nedir hocam? İşlemci ile alakalı mıdır, ekran kartı ile mi alakalıdır?

İşletim sistemiyle de alakalı olabilir, güç kaynağıyla da alakalı olabilir, RAM ile de alakalı olabilir.

Şu durumda ne sen buna kafayı tak ne de bizi yor. Bu hatayı kısa sürede birkaç kere alırsan tekrar konu açarsın detaylı bakarız. Tek seferlik hata önemsizdir.

İşletim sistemiyle de alakalı olabilir, güç kaynağıyla da alakalı olabilir, RAM ile de alakalı olabilir.

Şu durumda ne sen buna kafayı tak ne de bizi yor. Bu hatayı kısa sürede birkaç kere alırsan tekrar konu açarsın detaylı bakarız. Tek seferlik hata önemsizdir.

Tamamdır hocam, teşekkürler.

Eki Görüntüle 2107427

Valorant oynuyordum, bilgisayar ve aynı zamanda her şey bir anda dondu ve böyle oldu.
Sebebi nedir acaba? İlk kez yaşıyorum.

Ekran kartı driverlarını kontrol et eğer eskiyse olabilir benim GT 730umdada benzer bir şey olmuştu R7 240 la değiştirdim cayır cayır çalışmaya devam eder.

Geri
Yukarı