Disney+ Boykot

Guthwine

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Malatya
Selam, bildiğiniz gibi dünden beri Disney+ boykotu var. Sosyal'de konusunu görmeyince ben de açayım dedim. Boykotu daha önce görmeyip burada gören bir kişi bile olsa kârdır.

Bir süre önce Disney+'tan bir sürü yerli içerik kaldırılmıştı. Burada da konusu açıldı hatta. Disney+'tan dünya genelinde de bir sürü yapım kaldırılıyordu. Disney, Disney+'ı küçülmeye götürüyordu. Atatürk dizisinin durumu meçhuldü.

Dünse bizzat Ermeni bir haber kanalı Atatürk dizisinin kendi baskılarıyla platformdan kaldırıldığını söyledi. Disney+ yerine Fox TV ve sinemalarda gösterime girecek.

The decision to cancel the series' broadcast on the platform was reportedly influenced by the pressure from the Armenian community and the demands of the Armenian National Committee of America (ANCA), which made it clear, Disney's series portrayal of a war criminal unacceptable.

Daha geçenlerde atom bombasının babası hakkında bir biyografi filmi vizyona girdi. Tüm dünya tarafından konuşuldu, izlenildi. Vizyondan kalktıktan sonra da dijital platformların kütüphanelerine eklemek için yarışacağına şüphem yok. Bakın, Oppenheimer filmi ile bir derdim yok. (Ki severek izlemiştim.) Ama bu yapılan açıkça iki yüzlülüktür. Ermeni lobisi savaş suçundan bahsediyor ama Hitler ile ilgili tonla belgesel, biyografi işi var. Ve Hitler sadece popüler olduğu için verdiğim bir örnek. Tarihteki eli kanlı bir sürü kişinin yapımı var. Yani ortada bunlar varken Atatürk dizisinin bu hâle getirilmesi ve o tip yapımlarla bir tutulması saçmalıktır ve büyük iki yüzlülüktür.

Dizinin Fox TV'de, sinemalarda yayınlanacak olması gönül alma olayından başka bir şey değil. Bir avuç Ermeni'nin sözüne biat ederken bizim tepkimizi azaltmak için yapılan bir iş sadece. Ben de bunların nihayetinde sizi Disney'i boykata çağırıyorum.

Sizi; Lucas Film gibi satın aldığı şirketlerin yapımlarının içine eden ve ikonik karakterlerini harcayan, kurduğu platform (Disney+) yüzünden projeler altında Marvel'ı ezen ve sjw saçmalığı ile dolduran, sjw ve woke tayfanın tasmasını tuttuğu, Pamuk Prenses gibi kendi işlerini yeniden yaparken sahiplerine yaranmak için rezil eden, Disney+'ı da yönetmeyi beceremeyip küçültmeye giden, Ermenilere boyun eğip Atatürk dizisini platformundan kaldıran Disney'i boykata davet ediyorum. Gidin korsan izleyin daha iyi.

Bunlar her gün bizi Soykırımla suçluyorlar.
Cidden bunlara soykırım yapsaydık "Ermeni" diye bir ırk olmazdı.

Bu soytarıları kaç kere Uluslararası masaya davet ettik bu konu hakkında. Her iki tarafta ABD gibi garantör devletlerin de bulunduğu bir ortamda dayanaklarını masaya yatıracaklardı ve eğer gerçekten Ermeni Soykırımı varsa orada ortaya çıkacaktı. Tabi Ermenistan bunu reddetti.

Bunu bile bile hala daha "hüü Ermeni Soykırımı yaptı bu Türkolar" diyorlar ve bunu destekleyenler var. Bakın politikacıları geçtim onların zaten işi ikiyüzlülük, bunu halk destekliyor. İnanılmaz.

Konuya gelecek olursak, bundan sonra tüm Disney filmlerini korsan izleyeceğim. Disney'in yan kuruluşu olan FOX'u zaten izlemiyordum şimdi hiç izlemeyeceğim. Atatürk filmi internete düşer elbet, oradan izlerim.

Sizi; Lucas Film gibi satın aldığı şirketlerin yapımlarının içine eden ve ikonik karakterlerini harcayan, kurduğu platform (Disney+) yüzünden projeler altında Marvel'ı ezen ve sjw saçmalığı ile dolduran, sjw ve woke tayfanın tasmasını tuttuğu, Pamuk Prenses gibi kendi işlerini yeniden yaparken sahiplerine yaranmak için rezil eden, Disney+'ı da yönetmeyi beceremeyip küçültmeye giden, Ermenilere boyun eğip Atatürk dizisini platformundan kaldıran Disney'i boykata davet ediyorum. Gidin korsan izleyin daha iyi.
Yani, bu olay olmasa bile Disney'e para vermek kadar saçma bir hareket yok. Disney+'dan önce bile yaptıkları felaketti.

Manderolian'ın 2 sezonu hariç hepsi net bir şekilde çöp.

Hocam niyetinin iyi olduğunu anlıyorum fakat eğer şöyle bir şey dersen;
Ama bu yapılan açıkça iki yüzlülüktür. Ermeni lobisi savaş suçundan bahsediyor ama Hitler ile ilgili tonla belgesel, biyografi işi var. Ve Hitler sadece popüler olduğu için verdiğim bir örnek. Tarihteki eli kanlı bir sürü kişinin yapımı var.
Bu Ermeni soykırımını kabul etmektir. Atatürk ile Hitler'in adı aynı cümlede bile geçmemelidir, katillerden bahsediyoruz diğer tarafta da Atatürk...
Burada olay Ermeni soykırımı gerçekten olmuş gibi gösterilmesi ve atamıza yapılan saygısızlık başka da bir şey değil...

Bir ara almayı düşünüyordum oda bazı Disney channel içeriklerine bakıp nostaji yaşamak için. Fakat içeriklerin az olması dolayısıyla vazgeçtim. Şu an abone olsaydım iptal ederdim.

Bunlar her gün bizi Soykırımla suçluyorlar.
Cidden bunlara soykırım yapsaydık "Ermeni" diye bir ırk olmazdı.
Maalesef bu argüman doğru değil hocam o zaman yahudi diye bir ırk da olmaması gerekirdi şu anda.

Yeni konular

Geri
Yukarı