Sürprizbozan Breaking Bad incelemesi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Dexter son sezon çıktı yeni . 9. sezon . Dexter in zeka kavramı ile Walter in zeka kavramları farklı olduğu için böyle düşünmüş olabilirim . Çünkü Walter kaybedecek birşeyi olmayan birisi. Ancak her iki dizinin de güzel olduğunu düşünüyorum .
Yok yahu Walter şeytan olsa da ailesine aldırış etmeyeceğini sanmıyorum. Onlar Walt'a zıt gitmedikçe Walt onları koruyacaktır.

Ne anlatalim ki size dizi efsane ve puanini hakediyor sevmemis olabilirsiniz bu sizin zevkiniz abarti diyenlerin boşuna diziyi sevenlerle zitlasmalarini hic anlamıyorum survivor fani gibi davranmanin mantigi yok

Ne anlatalim ki size dizi efsane ve puanini hakediyor sevmemis olabilirsiniz bu sizin zevkiniz abarti diyenlerin boşuna diziyi sevenlerle zitlasmalarini hic anlamıyorum survivor fani gibi davranmanin mantigi yok
Hayatımda böyle fan kitlesi görmemiştim ya :D Herkes diziye "efsane" diyor ezbere bir şekilde, ama kimse niye efsane olduğunu açıklayamıyor :D

Hayatımda böyle fan kitlesi görmemiştim ya :D Herkes diziye "efsane" diyor ezbere bir şekilde, ama kimse niye efsane olduğunu açıklayamıyor :D
Bunun fan olmakla alakasi yok ister begen ister begenme sana burda begenmedin diye elestircek halimiz yok
Kisaca ozet geceyim o zaman
Olay örgüsü cok başarılı
Karakterler ve dönüşümleri cok iyi işlenmiş
Kamera acıları ve çekimler cok iyi
Walter ve ailesi arasindaki iliski guzel işlenmiş
Oyuncu kadrosu zaten harika
Dizideki zeka unsurlari cok fazla ve güzel
Kisaca Efsane yani 😂

Bunun fan olmakla alakasi yok ister begen ister begenme sana burda begenmedin diye elestircek halimiz yok
Kisaca ozet geceyim o zaman
Olay örgüsü cok başarılı
Karakterler ve dönüşümleri cok iyi işlenmiş
Kamera acıları ve çekimler cok iyi
Walter ve ailesi arasindaki iliski guzel işlenmiş
Oyuncu kadrosu zaten harika
Dizideki zeka unsurlari cok fazla ve güzel
Kisaca Efsane yani 😂
Tamam bunların çoğuna ben de katılırım bence de izlenesi bir dizi bir itirazım yok ona. Ama kendi saydığım sebeplerden dolayı bu tür yakaladığım canımı sıkan ufak detaylar bu diziye "eh işte iyi" dememi sağlıyor, "efsane" değil yani. Bir şeye efsane denmesi için sence de mükemmel ve hatasız olması gerekmez mi? Atıyorum The Dark Knight filmini ben dahil herkes çok sever, bayılır hatta. E ufak tefek hataları yok mu? Tabii ki var. Bu da insan yapımı sonuçta insan hata yapar. Ama bunlar o kadar ufak tefek ve geneli teknik hatalar ki, filmi izleme veya beğenme seyrine hiçbir şekilde etki etmiyor. Breaking Bad'de ise efsane olabilmesi için baya düzeltmesi gereken kritik hatalar barındırıyor. Herkes biraz daha dikkatli izlese bence onlar da fark eder ama popülizm işte ne yapacaksın, herkes papağan gibi aynı şeyleri söyleyip, aynı argümanları sunup duruyor...

Better call saul dizisine başlamanı öneririm şimdi.
Breaking Bad efsane ama bu da ondan aşağı değil.
Evet önce el camino filmini izleyeceğim, daha sonra direkt BCS. Ve eminim BCS'yi daha çok seveceğim. Çünkü Walter'ın kişiliği beni hiç sarmadı ve BCS'de Walter dengesizinin öldürdüğü neredeyse bütün karakterler yer alıyor. Özellikle Gus ve Mike favorim.

En sevdiğim dizidir kendisi. Dizide asıl odaklanılması gereken uyuşturucu işi değil. Dizi de bunun üzerine değil aslına bakarsanız. O sadece yan olay. Asıl olay bir insanın özünden ne kadar uzaklaşabileceği ve psikolojisinin nasıl değişebileceği. İlk sezonlarda adam öldürmekten çekinen, öldürdükten sonra da büyük bir iç mücadele yaşayan Walter, son sezonlara doğru gündelik bir olaymış gibi adam öldürüyor. Bunun benzerleri diğer karakterlerde de var. Karakter işlemelerini ve gelişimlerini en iyi anlatan dizidir bana kalırsa. Bir diğer odak noktası ise verilen kararlar ve sonuçları. Dizi etik ikilemlerle doluydu. Verilen kararların sonucuyla baş başa kalma duygusunu iliklerime kadar hissettirdi. Ben felsefesini ve anlatmaya çalıştıklarını çok beğendim. Sosyolojik olarak da muazzam bir arkaplanı var. Sevmiyorsanız da hak veririm. Herkes her şeyi sevecek diye bir şey yok elbette. Ben şahsen o puanları ve incelemeleri hak ettiğini düşünmekteyim.

Evet önce el camino filmini izleyeceğim, daha sonra direkt BCS. Ve eminim BCS'yi daha çok seveceğim. Çünkü Walter'ın kişiliği beni hiç sarmadı ve BCS'de Walter dengesizinin öldürdüğü neredeyse bütün karakterler yer alıyor. Özellikle Gus ve Mike favorim.
Ben yazsam çok benzerini yazardım.
Bu arada film çok tırt.

Geri
Yukarı