Bu kazada sizce kim haklı?

Arkadaşlar sola veya sağa dönmeyecektim düz devam edicektim. Hızım 20-25 arasındaydı taksicinin hızı da aynı şekildeydi ikimizde yavaşlamadığımız için belkide bi ihtimal %100 hatalı çıkmam diye düşünüyordum.

Yaşın profilindeki ise bi tık sıkıntı.
Yaş veya ehliyetsizlik kazalarda asli kusur değildir. Ehliyetsiz olsa dahi kazaya kendisi sebep olmadıysa kaza giderlerinin hepsini karşı taraf karşılanır. Ehliyetsiz sürücüye sadece ehliyetsiz araç kullanması sebebiyle idari para cezası uygulanır. Kazada bundan sebep kusur verilemez.

Son düzenleme:
A aracı haklı. Umarım ehliyetinize el konulup aracınız bağlanır. Sizin gibiler yüzünden trafiğe de çıkamaz hale geldik artık. Kaldırımlardan kaldırımlara gezen motorlar yetmezmiş gibi kaldırıma park eden arabalar. Yolun ortasında sinyal vermeden hızlı hızlı şerit değiştirip artislik taslamalar. Bu da yetmezmiş gibi durduk yere 30-40 kere korna çalıp insanların huzurunu ve kulaklarını taciz edenler. Bıktık...

Geçiş üstünlüğü A nın değil B nin.
- A nın gittiği yol sokak
- A aracı sağdan gelen araca yol vermeli zaten bu yüzden de dikkat tabelası var.
- Çarpan araç A ise B aracı %100 haklı.
- Çarpan araç B ise kusur yarı yarıya ya da B nin kusuru daha düşük ( %25)

EDİT : bu mesajdan sonra eklediğiniz krokiye göre A aracı sizin sağınızda kalıyor.
Sizin gittiğiniz yol cadde ise geçiş üstünlüğü yine de sizde olur ama sizin gittiğiniz yolda sokak ise A aracı sizin sağınızda kaldığı için geçiş üstünlüğü A da olur ve B aracı kusurlu çıkar.

Son düzenleme:
Yaşın profilindeki ise bi tık sıkıntı.
Olayla alakası nerede?

Untitled.png

İkisi de sokak ise geçiş üstünlüğüne bakılır. Ve aynı yollarda sağdan gelene yol verilir. Yasak ve dönüş levhaları yoksa siz A aracının sağında kalıyorsunuz gibi geldi bana. Birde nereden gelip nereye gittiğiniz önemlidir. Grafik üzerinde belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı