Bulgaristan'a kimlikle girilebilir mi?

Yürümene gerek olmamalı, o yol üzerinde bir sürü kasaba köy var, hopa-sarp dolmuşu veya otobüsü de olabilir.

2.730 TL civar kayıt parası olması gerek, telefonu alıp, varsa diğer vergilerini ödeyip gidip geldikten sonra kayıt yaptırınca 1-2 hafta içinde açılır.

Fiyatları kontrol et istersen madem telefonu kaydettireceksin, belki batuma kadar otobüsle gidip oradan da telefon alıp dönebilirsin bunca zahmete katlanacaksan, hem BAT'umu görmüş olursun, bir yemek yer çay/şarap içersin.

BTK ile görüştüm sadece kayıt parası ödemeniz yeterli olacaktır dedi.
Tek başıma yurt dışı biraz korkutucu gözüküyor ingilizcem yeterli seviyede lakin dediğim gibi tek başıma zor.

BTK ile görüştüm sadece kayıt parası ödemeniz yeterli olacaktır dedi.
Tek başıma yurt dışı biraz korkutucu gözüküyor ingilizcem yeterli seviyede lakin dediğim gibi tek başıma zor.
E-devlet'e girip ödemeleri kontrol et ne kadar para yatırman gerek tam olarak, BTK'dan telefonla aldığın bilgi bazen eksik olabiliyor, TUIK gibi düşün :)

Tabi dediğim gibi 23-24.000TL ye geliyor, Batumdan telefon almak da aynı fiyata geliyorsa otobüs falan, ben denerdim.*

*Macerayı seven adam. :)

e-Devlet'e girip ödemeleri kontrol et ne kadar para yatırman gerek tam olarak, BTK'den telefonla aldığın bilgi bazen eksik olabiliyor, TÜİK gibi düşün :)

Tabii dediğim gibi 23-24.000TL'ye geliyor, batumdan telefon almak da aynı fiyata geliyorsa otobüs falan, ben denerdim.*

*Macerayı seven adam. :)

Aklımda bulunsun bir çılgınlık yapabilirim belli olmaz yardımın için teşekkür ederim tekrardan.

Yurt dışına çıktıktan ne kadar süre içinde kayıt yapabilirim acaba.

Aklımda bulunsun bir çılgınlık yapabilirim belli olmaz yardımın için teşekkür ederim tekrardan.

Yurt dışına çıktıktan ne kadar süre içinde kayıt yapabilirim acaba.
Telefon 120 gün çalışır sonra IMEI'si kapanır, kayıt açınca tekrar çalışır.

Üstte yazdığım gibi, telefonu alıp ödemelerini yaptıktan sonra, giriş çıkış yaparsın, sonra kaydettirirsin, 1-2 hafta civarı açılması gerek. O süre içinde kullanabilirsin sakıncası yok.

Telefon 120 gün çalışır sonra IMEI'si kapanır, kayıt açınca tekrar çalışır.

Üstte yazdığım gibi, telefonu alıp ödemelerini yaptıktan sonra, giriş çıkış yaparsın, sonra kaydettirirsin, 1-2 hafta civarı açılması gerek. O süre içinde kullanabilirsin sakıncası yok.

Anlayamadınız galiba ne kadar süre içerisinde yurt dışına çıkmış olmam gerek mesela 1 yıl içinde mi 6 ay mı yoksa yurt dışına çıktıktan sonra 1 hafta içinde mi?

Anlayamadınız galiba ne kadar süre içerisinde yurt dışına çıkmış olmam gerek mesela 1 yıl içinde mi 6 ay mı yoksa yurt dışına çıktıktan sonra 1 hafta içinde mi?
Evet o cümleden anlaşılmıyordu :) yurtdışına çıkıp geldikten itibaren 1 yıl içinde telefon kaydı yaptırabilirsin.

1-2 hafta kaydın işleme girme süresi, vergiler ödendikten sonra.
120 gün telefonu kayıtsız kullanma süresi.

Bu arada aldığınız telefonla mı çıkış giriş yapacaksınız?

Hayır kayıt ettirecek kişi yapmalı.

Evet o cümleden anlaşılmıyordu :) yurtdışına çıkıp geldikten itibaren 1 yıl içinde telefon kaydı yaptırabilirsin.

1-2 hafta kaydın işleme girme süresi, vergiler ödendikten sonra.
120 gün telefonu kayıtsız kullanma süresi.
Telefon almadan önce gir çık yapmak daha mantıklı

Geri
Yukarı