Çamaşır makinesinin fişi yandı

Miriss

Decapat
28 dk programında ayarlı çalışıyordu 5-6dk sonra feci bir yanık kokusu geldi, uzatma kablodan mı yoksa makinenin prizinden mi kaynaklı olduğunu bilmiyoruz makineyi böyle çalıştırabilir miyiz? Uzatma kabloyu elektrikçiden yeni almıştık özellikle en kalitelisini çamaşır makinesinde kullanacağımızı söyledik 4-5 defa çalıştırdık bugün yandı.
Bu arada makine çalışmaya devam ediyordu hemen fişi çektik.

IMG_2462.jpg

IMG_2463.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam fiş yanmış bence tehlikeli bir hal almadan uzatma kablosunu aldığınız yere geri gidin. Belki makineden de kaynaklanıyor olabilir bilemem ama yüksek ihtimalle uzatma kablosu sıkıntılı. Uzatma kablosunu taktığınız fiş bile sıkıntılı olabilir.

Son düzenleme:
Kesinlikle o üçlü aparattan kaynaklı, fiş iyi oturmayınca böyle sorunlar oluyor, bu tür aletler için akım korumalı kaliteli üçlü priz kullanılmalı.

Çalıştıramazsın fişin değişmesi gerek.

Hocam fiş yanmış bence tehlikeli bir hal almadan uzatma kablosunu aldığınız yere geri gidin. Belki makineden de kaynaklanıyor olabilir bilemem ama yüksek ihtimalle uzatma kablosu sıkıntılı.

Hafta sonu aldığım yere götüreceğim.
Makinenin motoruna vs. zarar gelmiş olabilir mi?

Kesinlikle o üçlü aparattan kaynaklı, fiş iyi oturmayınca böyle sorunlar oluyor, bu tür aletler için akım korumalı kaliteli üçlü priz kullanılmalı.

Normalde internetten almayı düşünüyordum fakat acil lazım olunca elektrikçiden almak zorunda kaldım.

Hafta sonu aldığım yere götüreceğim.
Makinenin motoruna vs. zarar gelmiş olabilir mi?

Normalde internetten almayı düşünüyordum fakat acil lazım olunca elektrikçiden almak zorunda kaldım.
Şimdi çalışma halinde olmadığı için bir şey diyemem. Ama bir ihtimal hasar almış olabilir, kesin bir şey diyemem.

Kaliteli bir uzatma kablosu önerebilir misiniz?

Çok hakim değilim pek öyle konulara ama, akıllı prizler alabilirsiniz örneğin; Philips'in akıllı prizleri var.

Uzatma kablosu kullanacaksanız akım korumalı priz kullanmalısınız uzatma kablosunuda viko alın.
Edit: Sorun prizde olmadığını düşünüyorum sorun prize gelen elektrikte eğer prizi tam yerine oturtmadıysanız suç tamamen sizde.

Geri
Yukarı