Çamaşır makinesinin fişi yandı

Uzatma kablosu kullanacaksanız akım korumalı priz kullanmalısınız uzatma kablosunuda viko alın.
Edit: Sorun prizde olmadığını düşünüyorum sorun prize gelen elektrikte eğer prizi tam yerine oturtmadıysanız suç tamamen sizde.

Prizin tamamen oturduğuna eminim çok basit çıkmadı zaten 20sn falan çıkarmaya uğraştım.

O zaman sorun ya evinize gelen elektrikte ya da makinenızda.

Bunun sigortayı attırması gerekirdi neden sigortakar atmadı. Bence en önemli soru bu.

Makinalarda toprak denilen bir şey tamam mı eğer o toprak yerine gelen amper artarsa ısı yapar sonuçta koku alırsın ve fişi çekersin. O yüzden akım korumalı priz önerdim. Yüksek amperde makineyi kapatsın diye. Uzatma kablosu tek başına elektriği kullanmaz ama içinde sürekli elektrik geçer. O yüzden kabloda sorun yok gücü makine çekiyor toprağı makine yapıyor farkındaysanız prizdeki deliğin etrafı en çok sararan bölge.

Makinalarda toprak denilen bir şey tamam mı eğer o toprak yerine gelen amper artarsa ısı yapar sonuçta koku alırsın ve fişi çekersin. O yüzden akım korumalı priz önerdim. Yüksek amperde makineyi kapatsın diye. Uzatma kablosu tek başına elektriği kullanmaz ama içinde sürekli elektrik geçer. O yüzden kabloda sorun yok gücü makine çekiyor toprağı makine yapıyor farkındaysanız prizdeki deliğin etrafı en çok sararan bölge.

Denilene göre akım korumalı priz zaten, neyse uzatmaya gerek yok hafta sonu elektrikçi ye geri götüreceğim belki çakması falandır.

Yeni konular

Geri
Yukarı