Casper Excalibur G770 Nasıldır?

Son defa mesaj yazıyorum beni çileden çıkarttığın için, 11 sayfa Acer var ise bu forumda ve Google'de 90 sayfa Casper şikayeti çıkartıp sesini kesmeyi debilirim, stalkla bakalım beni bir hatamı görebilecek misin? Teknoloji'de sorunsuz parça veya ürün yoktur az çıkaran veya çok çıkaran, sicili kötü veya iyi olan vardır, Casper çok sorun çıkartır ve sicili kötüdür. Kendiniz aldınız ya bol keseden saçma saçma savunun durun bakalım, zamanında sizlerle dalga geçiyorduk bu tür forumlarda yine türemeye başlamışsınız, şuraya bilen kimi etiketlersem Casper hakkında benimle aynı yorumları yapacaktır, sizi engelliyorum iyi forumlar. Kimin alay konusu olduğu anlaşılıyor maalesef. Bu arada umarım Türkçe kurallarını öğrenirsiniz bu forumda yoksa çok ceza yersiniz.

Konuları bende okudum belli donanımlarda sorun derken hangi donanımdan bahsettiniz @AntonVanko'un attığı fotolardaki değerler gayet iyi bir sorun göremedim. Undervoltsuz CPU'nun GTA V'te 85 C derecede olması size fazla mı geldi?
Bence yanılıyorsunuz.

Konuları bende okudum belli donanımlarda sorun derken hangi donanımdan bahsettiniz @AntonVanko'un attığı fotolardaki değerler gayet iyi bir sorun göremedim. Undervoltsuz CPU'nun GTA V'te 85 C derecede olması size fazla mı geldi?
Bence yanılıyorsunuz.
Birisinde ses sisteminde sorun çıkmış, diğerinde işlemcisi 85 dereceymiş undervolt yapsam bir sıkıntı olur mu diye soruyor.
85 derece olmasında bir sıkıntı yok, inatla Casper savunması bana komik geliyor, bana laf yetiştirmek yerine detaylı inceleme yapsın konu açsın o zaman susarım. Burada cihaz ısınmıyor diye bol keseden sallayan birinin lafına inanmam, Google'de 80000 tane Casper şikayeti yokmuş gibi bizi aptal yerine koymasına canım sıkıldı, bilen kimi getirirsem getireyim Casper önermez bu forumda veya herhangi bir forumda, bu konuyu uzatmak istemiyorum iyi forumlar herkese. Attığım mesajları biraz düşünerek okuyan ne demek istediğimi anlar.

Burada amacım insanları mağdur etmemek, yoksa Casper alıp almamaları umrumda değil, benim daha acil işlerim var çünkü.

Dipnot: Zamanında ben de bir Casper mağduru olarak yazıyorum bunları.

Birisinde ses sisteminde sorun çıkmış, diğerinde işlemcisi 85 dereceymiş undervolt yapsam bir sıkıntı olur mu diye soruyor.
85 derece olmasında bir sıkıntı yok, inatla Casper savunması bana komik geliyor, bana laf yetiştirmek yerine detaylı inceleme yapsın konu açsın o zaman susarım. Burada cihaz ısınmıyor diye bol keseden sallayan birinin lafına inanmam, Google'de 80000 tane Casper şikayeti yokmuş gibi bizi aptal yerine koymasına canım sıkıldı, bilen kimi getirirsem getireyim Casper önermez bu forumda veya herhangi bir forumda, bu konuyu uzatmak istemiyorum iyi forumlar herkese. Attığım mesajları biraz düşünerek okuyan ne demek istediğimi anlar.

Burada amacım insanları mağdur etmemek, yoksa Casper alıp almamaları umrumda değil, benim daha acil işlerim var çünkü.

Dipnot: Zamanında ben de bir Casper mağduru olarak yazıyorum bunları.

Değerleri paylaşmasa sallıyor diyeceğim ama gayet iyi görünüyor.
İncelemeyi gerçekten bekliyorum.
Ayrıca MSI kullanıcısı i5 9300H'ın 85C değil 97 C derece için undervolt sormuş sanırım o kısmı görmediniz.
Bence laptoplar arasında aman aman bir fark yok.
Bütçesi daha az kullanıcılar için Monster gibi bir seçenek.😏

97 dereceye çıktığını belirtmiş genelde 85 derece duruyor, laptoplar arasında evet aman aman bir fark var, firma ismine vermiyoruz biz o parayı kaliteye veriyoruz, ayrıca soğutma performansına veriyoruz.

@iceWorld
Ya hu niye sallıyayım Gaming laptoplar bakır borular, çift fan, 6000 RPM hız, hepsi hava sogutmalı ve fan giriş çıkışları serbest.
Niye biri diğerinden berbat sayılsın soğutma konusunda.
Cihazın kronik sorunu varsa almazsın olur biter.
Ayrıca MSI sahibiyle bizzat konuştum ASUS ve Acer alıp iade edip MSI almış ve hepsinin undervolta ihtiyacı olduğunu düşünüyor.
Cihazın Undervoltluyken bile 85C derecede çalıştığını söyledi.
Bir firmaya ömür boyu nefret duymak çok saçma ve dogmatik bir düşünce.
Yirmi yıldır AMD ısınıyordu şimdi Intel'den başarılıyken almayacak mıyız?
Gerçekten kafasında bir şeyleri sabitleştirmiş ve ne yaparsan yap bir şeylerin değişeceğini sanmıyorum.

Elimde Casper makine olsa şu an test yapardım diğer markalar ile termal anlamda karşılaştırırdım, çok uzun yazmışsın ama bomboş yazmışsın. Bu tür cihazlardan dili yanan o kadar kullanıcı getirebilirim ki buraya aklınız hayaliniz durur, tabi siz makineyi aldığınız için savunmaya geçmeniz gayet doğal. Gidip asla Casper gibi bir üreticiye 8 bin TL vermem. Bir firma kendini senelerce düzeltemeyip tek bir cihazda düzeltmesi mümkün değil. Kırıcı konuşmak istemiyorum ama saçmalamışsınız. Sonra uygunsuz üsluptan dolayı ceza yiyoruz. Bu arada ben Recep Baltaştan bir şey öğrenmedim senelerdir bildiğim şeyleri aktarıyorum, onun sözlerine daha çok saygı duyulduğu için onu referans aldım. Teknoloji'de ön yargı değil gerçekler vardır bunu maalesef anlayamadınız. Bu arada mesajınızı alıntılamıyorum çünkü o kadar fazla yazım yanlışı var ki yoruldum düzeltmekten.

Şu cümleyi yazmak çok zor zaten arama motoruna, buyurun tek zeki sizsiniz bu sorun yaşayanların hepsi yalancı veya cahildir eminim ki. Buyurun gezin bakalım sayfalarca ısınma ve diğer sorunları yaşayan insanları görün.

Bana termal testlerle gel ben de inanayım arkadaşım böyle boş konuşmayacaksın, aç içini çek fotoğraf termal dağıtımı nasıl bakalım, yap bakalım ısı testlerini ne kadar ısınıyor ısınmıyor görelim, böyle kullanıyorum deyip bol keseden sallamakla olmuyor, olmaz.

Yukarıda daha bir arkadaşımız ısınıyor demiş hala bana savunmuşsun böyle rezil bir firmayı, neyse pek bir şey demek istemiyorum umarım bu forumda bir şeyler öğrenirsin, iyi forumlar diliyorum sana Casper'i savunma yolunda kolay gelsin, zira işin çok zor.

Her laptop ısınıyor fakat Casper çok ayrı ısınıyor, fiyatı da almak için hiç makul değil, MSI, Asus gibi, Dell veya Acer gibi daha başarılı modeller varken Excalibur alınır mı sorusunu kendine sorması lazım kullanıcıların, zira eğer çok rekabetçi bir fiyat politikasıyla gelmedikleri sürece alınabilecek bir marka/model değil.
Siz bu forumda eski olabilirsiniz ancak elinizde Excalibur marka Laptop yokken bu yorumları yapmanız açıkçası elle tutulamaz yorumlar. Ki kendinde söylemişsin Teknolojide ön yargı değil gerçekler vardır, ilk önce cihazı kullanmalısın gerçekleri görmelisin Casper'ın eski bir bilgisayarından söz etmiyoruz burada yeni çıkmış gaming laptoptan bahsediyoruz. Casper'a çamur atmayı bırakın ön yargılı davranmaya gerek yok ve herkesinde bilgisayara 8bin TL verecek gücü yok ilk önce Excalibur'u kullanın ondan sonra yorumlarınızı aktarın, siz bu forumda eski olabilirsiniz ancak Excalibur'u denemeden de yorum yapmanız boş. Burada cihazı kullananlar yorumlarını belirtsin Herkesin Monster, Msi ya da Asus, Lenovo gibi markaların Gaming Laptoplarını alacak gücü yok, benim gücüm olsa gider Monster Tulpar alırım. Excalibur bütçe dostu ve gayet iyi Performans veren bir laptop. Ben Laptopumu 5979 TL'ye aldım içerisinde Geforce GTX 1050, 240GB SSD, 1TB HDD, İ5 9300 var ve ben bu sistemle gayet iyi performans alıyorum. Casper çok ayrı ısınıyor demeniz de abartı yukarıda arkadaşımız Alien marka gaming laptoptan bahsetmiş 100 derecede sabit kalıyor, Casper ayrı ısınıyor diyorsun 300 derece falan görmüş gibisin, elinde Casper Excalibur marka bilgisayar bile yokken bu yorumu yapman da boş.

@Uton
Sizin eski mesajlarınıza göz attımda, açıkcası tutarsız ve bayağı bilgisiz olduğunuzu düşünüyorum.
Ayrıca sürekli insanlara kibirli davran mışsın.
Demek ki zamanında buna çok maruz kalmışsın.
Yok MIT de okumak, ODTÜ kazanmak falan
Bilmem kaç yıldır Technopat'ta takılmak, yazım hatasından dolayı insanları hor görmek.
Bunlar bir insanın her konuda bilgili olduğunu veya çok başarılı olacağını göstermez.
Recep Baltaş veya bir başka donanım bilgisi olan bir kişi laptopda kasma donma olmuyorsa bu sıcaklığın kimseye zarar vermeyeceğini bilir.

3 Hafta önce aldığınız bir cihazı önermek yerine uzun kullanım da oyun testlerinde 90 dereceleri geçmediğine şahit olursak biz de önerebiliriz.

Aynı donanımlı farklı bir cihazada soğutucu yoksa ısınması normal demişsin.

Termal macun değiştirip fanları temizleyin onun dışında ısınması normal soğutucunuz da yoksa.

Monster-i5 10300H kullanan birine işlemcisi 80-85C derece olduğu için overclock kapatmasını söylemişsin.
Araştırdığım kadarıyla normal bir kullanıcı laptoplarda işlemciye O.C yapamaz.

Sıcaklığınız yüksek. OC yaptı iseniz kapatın.

Sanırım belli markalara HateBoy'luk yapmak seni mutlu ediyor.
Yani bu durumda bilgisiz olan sizsiniz bir başkası değil.
İnsanları Markalar konusunda yanıltmayın.
Bence İnsanlara kibirli davranmayı da bırakın.
Bu forumda @AntonVanko gibi kanıtlarla konuşan bilgili kullanıcılar varken sizin Casper veya MSI yorumlarınız değersizdir.

Excalibur G770 incelemesi hazır.
Keyifli seyirler...😉

Benim bilgisiz olduğumu kanıtlayın forum üyeliğimi sileceğim, 7 mesajı olan bir insan bana bilgisiz demesine gülüyorum. Bilgisiz olsam insanlar benim yorumlarımı beğenmezler zaten, burada bilgisiz insanlar da barınamıyor siz yeni olduğunuz için bilmiyorsunuz ama. Ayrıca bilgim olmadığı hiçbir konuya atlamıyorum.

Monster-i5 10300H kullanan birine işlemcisi 80-85C derece olduğu için overclock kapatmasını söylemişsin.

Bu mesajınıza kahkaha atıyorum, OC yapmak o kadar basit ki siz bilmiyorsunuz galiba, normal bir kullanıcı da OC yapabilir.

Tutarsız mesajım varsa gösterin, 3 bin küsür mesajımın tamamını incelemede size başarılar.

Ne kadar Casper almış fanboy varsa gelmiş bana boş konuşuyor, biri diyor ki mesajların tutarsız, üzülüyorum sizlere. Beni tanıyanlar mesajlarımın hiç birinde tutarsızlık olmadığını bilir bu forumda, ayrıca eğer mesajlarıma bakarsanız eğer haksızsam "özür dilerim, bu konuda çok fazla bilgim yokmuş, öğrenmiş oldum" şeklinde yazıyorum.

Hepinizin yazdığı mesajlara bakıyorum hiçbir bilginiz yokken bana sallamanız çok üzücü, biri BİOS güncelleme bilmiyor ve drop giren oyuna RAM ekleyin düzelir diyor, diğeri sadece Casper savunuyor ve saçma mesajlar atıyor.

İncelemeyi okudum arkadaşın, o termal tasarım berbat, mühendislik eğitimi alan insanlar anlar o termal tasarımın iğrenç ve başarısız olduğunu.

Oyun modu açık ve laptop yukarı hafif kaldırılarak hava akışı sağlanmış, oyun modunda fanlar tam devirde döner, testleri izlediğim kadarı ile 80-90 derecenin altına düşmüyor, siz cidden soğutmasına başarılı diyorsanız ya Casper'dan para almışsınız ya da güzel bir fanboysunuz.

Hepinizi engelliyorum, bir şeyler öğrendiğiniz zaman çıkın benim karşıma aldığınız malı savunurken değil de objektif bakarak gelin. Bir daha da bu konuya cevap yazmam iyi forumlar.

Son düzenleme:
Benim bilgisiz olduğumu kanıtlayın forum üyeliğimi sileceğim, 7 mesajı olan bir insan bana bilgisiz demesine gülüyorum. Bilgisiz olsam insanlar benim yorumlarımı beğenmezler zaten, burada bilgisiz insanlar da barınamıyor siz yeni olduğunuz için bilmiyorsunuz ama.

Bu mesajınıza kahkaha atıyorum, OC yapmak o kadar basit ki siz bilmiyorsunuz galiba, normal bir kullanıcı da OC yapabilir.

Tutarsız mesajım varsa gösterin, 3 bin küsür mesajımın tamamını incelemede size başarılar.
Bana H serisi bir mobil işlemciye overclock yapıldığını gösteren bir video veya konu at.
Bakalım kimin bilgisi yok.😄
Hepimizi engelleyerek bir yere kaçacağını mı sanıyorsun.
Konudakilere rezil oldun ve gidiyorsun öylemi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı