Çözüldü Catpuccin teması nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

576822

Centipat
Fedora'yı yeni yükledim ve Linux hakkında çok bir bilgim yok. Catpuccin temasını windowsdada kullanıyordum. Buradada olduğunu gördüm. Nasıl yükleyebilirim? Aşamalı bir şekilde yazar mısınız bana rica etsem?

1704386671679.png

Nightfox temasını kuracağım: Nightfox Gnome Shell Theme

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Fedora'yı yeni yükledim ve Linux hakkında çok bir bilgim yok. Catpuccin temasını windowsdada kullanıyordum. Buradada olduğunu gördüm. Nasıl yükleyebilirim? Aşamalı bir şekilde yazar mısınız bana rica etsem?

Eki Görüntüle 2074232

Bu GitHub sayfalarına git ve Code'a tıklayıp ZIP olarak indir.

Ardından dosyayı çıkar. İçine girip themes kısmından hangisini istiyorsan kopyala. Home klasörü içinde .themes adında bir klasör olması lazım yoksa sen oluştur ve kopyaladığın dosyayı oraya yapıştır.

Ardından extensions(eklentiler) uygulamasını aç ve user themes eklentisini aktif değilse aktif et.

Ardından tweaks(ince ayarlar) uygulamasını aç.(eğer yoksa sudo dnf install gnome-tweaks ile yükleyebilirsin.) Oradan Shell ve legacy applications kısmından nightfoxu seç.
Ardından terminali aç ve aşağıdaki kodu temanın konumuna göre düzenleyerek gir.

Bash:
sudo ln -sf /home/kullaniciadi/.themes/kullanicitema/gtk-4.0/{assets,gtk.css,gtk-dark.css} ~/.config/gtk-4.0/

Hayırlı olsun temalandırman tamamlandı.

İconlar için de Home klasörü içinde .icons klasörü oluşturup iconlarını oraya atmalısın.

Eki Görüntüle 2074232

Ardından dosyayı çıkar. İçine girip themes kısmından hangisini istiyorsan kopyala. Home klasörü içinde .themes adında bir klasör olması lazım yoksa sen oluştur ve kopyaladığın dosyayı oraya yapıştır.

Ardından extensions(eklentiler) uygulamasını aç ve user themes eklentisini aktif değilse aktif et.

Ardından tweaks(ince ayarlar) uygulamasını aç.(eğer yoksa sudo dnf install gnome-tweaks ile yükleyebilirsin.) Oradan Shell ve legacy applications kısmından nightfoxu seç.

Bash:
sudo ln -sf /home/kullaniciadi/.themes/kullanicitema/gtk-4.0/{assets,gtk.css,gtk-dark.css} ~/.config/gtk-4.0/

İconlar için de Home klasörü içinde .icons klasörü oluşturup iconlarını oraya atmalısın.

Dosya Ekleri

• Screenshot from 2024-01-04 21-26-39.png
    Screenshot from 2024-01-04 21-26-39.png
    45 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot from 2024-01-04 21-25-55.png
    Screenshot from 2024-01-04 21-25-55.png
    57,9 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot from 2024-01-04 21-26-02.png
    Screenshot from 2024-01-04 21-26-02.png
    70,1 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot from 2024-01-04 21-26-08.png
    Screenshot from 2024-01-04 21-26-08.png
    49 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot from 2024-01-04 21-26-26.png
    Screenshot from 2024-01-04 21-26-26.png
    42,2 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot from 2024-01-04 21-26-32.png
    Screenshot from 2024-01-04 21-26-32.png
    48 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot from 2024-01-04 21-25-41.png
    Screenshot from 2024-01-04 21-25-41.png
    45,2 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot from 2024-01-04 21-24-01.png
    Screenshot from 2024-01-04 21-24-01.png
    252 KB · Görüntüleme: 17
Çözüm

Bash:

Hocam çok sağ olun sayenizde yapabildim biraz zorlansamda teşekkürler son bir sorum var üstteki tarih yazan yer hağla aynı duruyor fotoğraftaki gibi değişmedi orayı nasıl değiştireceğim?

Hocam çok sağ olun sayenizde yapabildim biraz zorlansamda teşekkürler son bir sorum var üstteki tarih yazan yer hağla aynı duruyor fotoğraftaki gibi değişmedi orayı nasıl değiştireceğim?

Bir ekran görüntüsü atar mısınız hocam?

Kabuk temasını aktif etmemişsiniz. Eklentiler kısmından Userthemes'i aktif edin.

Eki Görüntüle 2074471

Hocam sıkıntı şu kaç kere baktım orada öyle bir şey bulamadım :/

1704397545136.png

Aratmamdan dolayı da değil normal olarak da baktım Türkçe yazan da yok ingilizcede.

Normalde sistemde yoktu Fedora'nın mağazasından indirdim Uzantılar uygulamasını

Hocam sıkıntı şu kaç kere baktım orada öyle bir şey bulamadım :/

Eki Görüntüle 2074481

Aratmamdan dolayı da değil normal olarak da baktım Türkçe yazan da yok İngilizcede.

Normalde sistemde yoktu Fedora'nın mağazasından indirdim Uzantılar uygulamasını

O zaman eklenti yöneticisi uygulamasını indirip oradan indirin hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı