Celeron N4020 laptopa hangi Windows kurulur?

PixelNinja

Hectopat
Sistem özellikleri:
Intel(R) Celeron(R) N4020 CPU @ 1.10GHz 1.10 GHz.
4,00 GB RAM.
120GB SSD.

Şu an Windows 11 Home kurulu aşırı donuyor sürümü değiştirmek istiyorum Windows 10 LTSC versiyonu hakkında bilginiz var mı?
Önemli sorum ise şu an laptopta OEM key bulunmakta ben Windows 10 LTSC'ye temiz kurulum yaptığımda keyim uçar mı?
Ve Windows 10 LTSC'nin hangi sürümünü kurmalıyım?
Laptopta LoL oynamayı düşünüyorum. Kasar mı?

Windows 10 LTSC her programla uyumlu olmayabiliyor. LoL çalışır mı bilmem ama bence bu sisteme bir ram takviyesi yapmanız şart gibi. En azından 8 GB ram'e çıkartabilirseniz iyi olur.

Sistem özellikleri:
Intel(R) Celeron(R) N4020 CPU @ 1.10GHz 1.10 GHz.
4,00 GB RAM.
120GB SSD.

Şu an Windows 11 Home kurulu aşırı donuyor sürümü değiştirmek istiyorum Windows 10 LTSC versiyonu hakkında bilginiz var mı?
Önemli sorum ise şu an laptopta OEM key bulunmakta ben Windows 10 LTSC'ye temiz kurulum yaptığımda keyim uçar mı?
Ve Windows 10 LTSC'nin hangi sürümünü kurmalıyım?
Laptopta LoL oynamayı düşünüyorum. Kasar mı?

Core 2 Duo'larla aynı ayarda bir işlemci. Bazı ayarlarla oynanabilir düzeye gelebilir. Ayrıca LTSC 2016 kuracaksanız destekliyor diye biliyorum.

Windows 10 LTSC her programla uyumlu olmayabiliyor. LoL çalışır mı bilmem ama bence bu sisteme bir RAM takviyesi yapmanız şart gibi. En azından 8 GB RAM'e çıkartabilirseniz iyi olur.

Hocam haziran Temmuz arası sistem alacağım bunu gerektiğinde kullanırım o yüzden masraf yapmayı düşünmüyorum.

Core 2 Duo'larla aynı ayarda bir işlemci. Bazı ayarlarla oynanabilir düzeye gelebilir. Ayrıca LTSC 2016 kuracaksanız destekliyor diye biliyorum.

LTSC 2021 kursam performans farkı olur mu?

N3060 ve 2GB RAM'li laptopa sahip biri olarak o sistem en iyi LTSC 2019 çalışıyor. Güncel Windows 10/11 sürümleri kesinlikle kullanılamaz halde. LTSC 2021 daha ağır bir sistem. Ayrıca Linux de de tercih edebilirsiniz. Ben MX Linux kullanmıştım uzun bir süre.

Geri
Yukarı