Celeron N2840 sisteme hangi Windows sürümü kurulmalı?

Poyraz1795

Centipat
RAM
2GB RAM
SSD veya HDD modeli
HDD
Ekran kartı
İntel HD Graphics
İşlemci
Celeron N2840
Merhaba, benim dizüstü bilgisayarım var ve format atmayı düşünüyorum. Sizce oyunlarda ve kişisel kullanımda en iyi performans gösteren Windows işletim sistemi hangisidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, benim dizüstü bilgisayarım var ve format atmayı düşünüyorum. Sizce oyunlarda ve kişisel kullanımda en iyi performans gösteren Windows işletim sistemi hangisidir?
Ben de 8.1 öneririm ama 7'de pek sürücü gerekmiyor. Zaten her şey işlemcinin içindeki ekran kartı ve USB 3.0 sürücülerinden ibaret.

Aynı N2840 işlemcili 11.6" ekranlı Acer E3-112-C536 kullanıyorum. 8 RAM ve Samsung Pro 256 SSD ile.
Windows 7 ile çok akıcı ve rahat oluyor. 8.1 de aynı şekilde iyi, ama 7 bir tık daha hızlı.

Bu işlemcili sistemler DDR3L (low voltage) 1.35v RAM isterler. Tek yuva olmalı, eğer anakarta birleşik bir model değilse onu en az 4 ya da 8 GB ile değiştirip Windows 8.1 ya da 7 kurun, 10 için çift çekirdek düşük güçte çalışan işlemci aşırı yavaş kalıyor.

Ben de 8.1 öneririm ama 7'de pek sürücü gerekmiyor. Zaten her şey işlemcinin içindeki ekran kartı ve USB 3.0 sürücülerinden ibaret.

Aynı N2840 işlemcili 11.6" ekranlı Acer E3-112-C536 kullanıyorum. 8 RAM ve Samsung Pro 256 SSD ile.
Windows 7 ile çok akıcı ve rahat oluyor. 8.1 de aynı şekilde iyi, ama 7 bir tık daha hızlı.

Bu işlemcili sistemler DDR3L (Low voltage) 1.35v RAM isterler. Tek yuva olmalı, eğer anakarta birleşik bir model değilse onu en az 4 ya da 8 GB ile değiştirip Windows 8.1 ya da 7 kurun, 10 için çift çekirdek düşük güçte çalışan işlemci aşırı yavaş kalıyor.

Açıkçası ben de sizin gibi düşünüyorum CPU-Z adlı programdan baktım çift slotlu gözüküyor 4+4 RAM takıp 240 GB SSD almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı