Çiçek sepeti alışveriş sorunları

Abdullah_Kadir

Hectopat
Makaleler
3
Evet bugün Çiçek Sepetinin ne kadar dolandırıcı olduğu hakkında tecrübelerimi aktaracağım. 8 Mayıs'ta sipariş verdik. Tahmini teslimat süreside 15-25 Mayıs arası gösteriliyordu. Tahmini süre zamanını aştıktan sonra dolaylı olarak sinirleniyor insan. Sürekli yazmama ve aramama rağmen hep aynı palavrayı söyleyen bir şirket aslında. Sürekli satıcının kargoya verdiğini ama kota sorunundan dolayı kargolanamadığını söylüyor. 1 ay bekledik ve hala bekliyoruz. Diğer sitelerden verdiğim kargolar maksimum 1 hafta içinde geldi. En sonunda şikayetvara yazdım. Sonra dolu insanın aynı sorunla karşılaştığını gördüm. Tabi ki herkese aynı cevabı veriyorlar. Bu kadar olaydan sonra özür amaçlı 3 paket çikolata yollayacaklarmış. İşin komik tarafı çikolatalarda hala kargolanamadı :D.Çiçek Sepetinden alışveriş yapmanızı tavsiye etmem. Kimseye önermiyorum bu dolandırıcı firmayı.

Evet bugün Çiçek Sepetinin ne kadar dolandırıcı olduğu hakkında tecrübelerimi aktaracağım. 8 Mayıs'ta sipariş verdik. Tahmini teslimat süreside 15-25 Mayıs arası gösteriliyordu. Tahmini süre zamanını aştıktan sonra dolaylı olarak sinirleniyor insan. Sürekli yazmama ve aramama rağmen hep aynı palavrayı söyleyen bir şirket aslında. Sürekli satıcının kargoya verdiğini ama kota sorunundan dolayı kargolanamadığını söylüyor. 1 ay bekledik ve hala bekliyoruz. Diğer sitelerden verdiğim kargolar maksimum 1 hafta içinde geldi. En sonunda şikayetvara yazdım. Sonra dolu insanın aynı sorunla karşılaştığını gördüm. Tabi ki herkese aynı cevabı veriyorlar. Bu kadar olaydan sonra özür amaçlı 3 paket çikolata yollayacaklarmış. İşin komik tarafı çikolatalarda hala kargolanamadı :D.Çiçek Sepetinden alışveriş yapmanızı tavsiye etmem. Kimseye önermiyorum bu dolandırıcı firmayı.
Karantina dolayısıyla durum bu çiceksepetiyle alakalı olduğunu düşünmüyorum d&r verdiğim sipariş hala elime gelmedi müşteri hizmetlerini 2 kez aradım hala...

Karantina dolayısıyla durum bu çiceksepetiyle alakalı olduğunu düşünmüyorum D&r verdiğim sipariş hala elime gelmedi müşteri hizmetlerini 2 kez aradım hala...

Karantina sürecinde 5 farklı sipariş verdik toplam hepsi 1 hafta içinde geldi. Kendi hataları olduğunu düşünüyorum.

Bence de kargo ile alakalı.
Yurtiçi ve MNG ile alışverişlerim zamanında geldi ancak Sürat ve PTT Kargo çok yoğun.
Sürat kargo dedikleri gibi kota var diyerek kargoyu kabul bile etmiyor.

Bu durum gerçek arkadaşlar, Her şeye gidip Dolandırıcı yaftası yapıştırılmasının hukuki sorumluluğunu bilmeden millet yazıyor. Çok ilginç. Bu dönem dolandırılan adama keriz derim ben. Ara bankanı harcama itirazında bulun çiçeksepetine ulaşamıyorsan veya iade talebi oluştur. Nedir Yani dolandırıcı demek. Yarın bu başlık sahibine hukuki süreçlerden savcılığa suç duyurusunda bulunurlarsa şaşırmam.

Bu arada bir kitap aldım, Adamlar MNG kargo ile gönderdi. 1.5 ay teslim edilmedi ve geri gitti. Tekrar gönderin dedim, okuyacağım ben kitabı taktım kafaya :) Tekrar yolladılar gene MNG ile. 10 gün oldu teslimat yapılmıyor. Şubeye gittim bulamıyorlar. Fakat Kargo şubesi ana baba günü, Resmen her şey karışmış. En son bayağı rica ettim neredeyse 2 ay olacak verin artık dedim. Çocuğun birine dediler bak bakalım diye. 45 dakika sonra bulabildi çocuk. Aynı şekilde Oyuncu Koltuğu aldık, oada kapasite limitinden dolayı 3-4 gün sadece şubede bekledi. Bu dönem gayet normal. Sabırlı ve bunları göze alarak alışveriş yapmak lazım, Sonra keskin sirke küpüne zarar. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu reklamı izliyipde almam için en az 1500 adet sebep lazım.

Sizde haklısınız elbet bir noktada. Firma iade konusunda da sıkıntılı bence. Para iadesi istendiği zaman sipariş hazırlandığı için para iadesi yapamıyoruz diyorlar.Neyse en azından beleş çikolata gelecek :D.
Firmanın sitesi bile bence sıkıntılı zaten. Keşke dönseydim bu yanlıştan. Sağlık olsun diyelim. Tecrübe edinmiş olduk.

Pandemi süreci ile alakalı veya kargo ile alakalı bir sıkıntı olsa bile sorumluluk satıcı firmaya aittir. Bir ürünü kaç güne gönderecekler ise siparişi alırken onu söylemeleri lazım. Çok zor bir şey değil. Ama ne yazık ki devlet hiçbir yaptırıma gitmediği sürece bu tarz olaylar devam edecek ve işini gerçekten hakkıyla yapan firmalara da haksızlık oluyor.

Surat kargo fazla yoğun. Çanakkale Merkezde kargo şirketleri artık birbirine pasliyor. Her şube birbirleri ile iletişim halinde.

Saat 3 olmuş, kota bitiyor. Madem bu kadar yoğunsun, acenteyi geliştir. Yeni araç kirala. Yap birşey, farkın olsun.

Bizim milletimiz bir şeye yatırım yapmaktan korkuyor. Değirmen dönsün, yavaş dönsün. Ama dönsün kafasinda.

Geri
Yukarı