Çivili Kedisavar Yapan "İnsanlar"

Şaka gibisiniz. Bir canlıyı bir maldan üstün tutacak kadar düşüncesiz olupta hayvan sevgisinden bahsetmeyin.
Zaten şu "hayvan sevgisi sadece sizde yokta" ya da "ben de hayvanseverim de" diye başlayan cümleleri yazan insanların gram hayvan sevgisi yoktur. Bu cümleler sadece kendini kandırmaktır, vicdansız bir insan olduğunu kendine yedirememektir.
Hayvan sevgin nereye kadar çok merak ediyorum. Sadece cana yakın olan kedi ve köpeğe kadarsa boş konuşmaktan öte gidemiyorsun maalesef. Öyle bir konuştun ki et, yumurta gibi gıdaları bile tüketmekten kaçındığına inanmaya başladım. Ben malıma değer veririm, göz göre göre zarar gelmesine de asla ve asla göz yumamam. Eğer bu beni senin gözünde vicdansız yapıyorsa bunu gönül rahatlığıyla kabullenebilirim. Hayvanlardan hoşlanmadığım hakkında ve onlara zarar verilmesi gerektiği gibisinden bir ithamda bulunmadım. Sadece göz göre göre malıma zarar gelmesine izin vermeyeceğimi belirttim, bence bu konuda biraz bencilce davranıyorsunuz.

Bu arada belirtmekte fayda var; o büyüklükte hiçbir engele hayvanın bir yeri isabet etmez, geçemesin diye bilerek uzun çiviler çakmış ve aralıklarını büyük tutmuş.

Not: Kuzu, dana, koyun vs. gibi tarım hayvanları sana göre besin ihtiyacını karşılayan bir tür olarak gelebilir ancak kedi ve köpek gibi türler de Çinlilerin besin ihtiyacını karşılayan hayvan türü mesela. Senin de sığ görüşün burada başlıyor işte, hayvan sevgisi dorukta olan arkadaşım benim. :neşeli:

Arabasına o kadar önem veren biri zaten sigorta+kasko yaptırmıştır.
İşte anlamadığınız nokta bu zaten, sığ görüşten kastım tam olarak bu. Sigorta ve kasko yaptırıyoruz diye gidelim ulu ortalık yerde kaza yapalım o zaman, ne de olsa kasko ve sigorta var(!) Kayda alınan her işlemde araç değerinin ciddi bir oranda azaldığının ve ikinci el satışında zorlanma gibi etkenleri göz önünde bulunduran yok. O tenteye zarar geldiği takdirde o parçanın değişmesi gerekir ve tramer kayıtlarında, oluşan hasardan ötürü değişen parça olarak gözükür.

Ayrıca belirtmemde fayda var; sigorta ve kasko gibi şeyler ''kaza'' gibi, adı üstünde beklenmedik durumlar için vardır. Bahsi geçen durumda göz göre göre malına zarar geliyor adamın, ne yapsın?

Son düzenleme:
Hayvan sevgin nereye kadar çok merak ediyorum. Sadece cana yakın olan kedi ve köpeğe kadarsa boş konuşmaktan öte gidemiyorsun maalesef. Öyle bir konuştun ki et, yumurta gibi gıdaları bile tüketmekten kaçındığına inanmaya başladım. Ben malıma değer veririm, göz göre göre zarar gelmesine de asla ve asla göz yumamam. Eğer bu beni senin gözünde vicdansız yapıyorsa bunu gönül rahatlığıyla kabullenebilirim. Hayvanlardan hoşlanmadığım hakkında ve onlara zarar verilmesi gerektiği gibisinden bir ithamda bulunmadım. Sadece göz göre göre malıma zarar gelmesine izin vermeyeceğimi belirttim, bence bu konuda biraz bencilce davranıyorsunuz.

Bu arada belirtmekte fayda var; o büyüklükte hiçbir engele hayvanın bir yeri isabet etmez, geçemesin diye bilerek uzun çiviler çakmış ve aralıklarını büyük tutmuş.

Not: Kuzu, dana, koyun vs. gibi tarım hayvanları sana göre besin ihtiyacını karşılayan bir tür olarak gelebilir ancak kedi ve köpek gibi türler de Çinlilerin besin ihtiyacını karşılayan hayvan türü mesela. Senin de sığ görüşün burada başlıyor işte, hayvan sevgisi dorukta olan arkadaşım benim. :neşeli:

İşte anlamadığınız nokta bu zaten, sığ görüşten kastım tam olarak bu. Sigorta ve kasko yaptırıyoruz diye gidelim ulu ortalık yerde kaza yapalım o zaman, ne de olsa kasko ve sigorta var(!) Kayda alınan her işlemde araç değerinin ciddi bir oranda azaldığının ve ikinci el satışında zorlanma gibi etkenleri göz önünde bulunduran yok. O tenteye zarar geldiği takdirde o parçanın değişmesi gerekir ve tramer kayıtlarında, oluşan hasardan ötürü değişen parça olarak gözükür.

Ayrıca belirtmemde fayda var; sigorta ve kasko gibi şeyler ''kaza'' gibi, adı üstünde beklenmedik durumlar için vardır. Bahsi geçen durumda göz göre göre malına zarar geliyor adamın, ne yapsın?
40 ı aşkın kediye bakıyorum sokağımda, aylık 300 lira mama masrafı var. Ben cebime giren paranın bir kısmını bu canlılara ayırabiliyorum aç kalmasınlar, ölmesinler diye. Bu arada öğrenciyim cebime giren para çok kısıtlıdır. Kimisi canlılar yaşasın ölmesin diye uğraşırken, o arabasının tepesine çivili bölüm koyan kişiler de ölsün, burada yaşamasın diye uğraşıyor. Bunların nefretini küçültmeye çalışıyorsun mal sevdasından dolayı ancak öyle değil. Bunlar gibi insanlar benim verdiğim yemeğe bile laf edecek kadar nefret ediyorlar emin ol. Müslüman geçinirler "Mülk Allahındır" yazısı tüm apartmanları sarar, sonra bahçeme kedi girdi diye gelir benimle kavga etmeye çalışır. Başlarım onların nefretine...
Dediğin gibi mal sevdalısı, hayvansever olsalardı örtü gibi bir şey örtebilirlerdi. Zaten araca hiçbir türlü hasar veremez pati izinden başka, madem o kadar zoruna gitti küçücük canlının pati izi ört üstünü. Çivili tabanlık koymanın alemi yok. Zarar veremezsin demişsin de kediler senin gibi "aa orada çivi var çıkmayayım" diye düşünmez, direk atlarlar, kendilerini de yaralarlar.
Çinlilere göre senin düşük halin de bir besin, Çinlinin tabağında çorba olabilirdin. Çok sığ düşünmemek lazım.

Şöyle birşey düşündüm şaun arabanın üzerine yanları hafif yüksek bir tabaka yani tepsi gibi düşünün içine su dökerse ince bir tabaka halinde kediler üzerine çıkmaz diye düşünüyorum ıslak olduğu için.
Hemde hiç can yakmadan, sorunu halletmiş olur.
Kısa bir araştırmaya bakıyor bunu yapanın düşünme yetenekleri kısıtlı galiba. Saniyeler almadı şu ürünü bulmam. Arabanın üzerine silikon levha örtü gibi serilir ve sorun çözülür.
Screenshot_19.png

Sanırım para çok kolay kazanılan bir şey sizin açınızdan. Size göre değeri olmayan, sadece metalden oluşan bir yığın olarak görülebilir ancak insanların o arabaları ne şartlarda aldığını bilemezsiniz. Aynı şekilde sahibinin nasıl bir değer biçtiğini, arabalara yatkınlığını da bilemezsiniz. Olayın pati izinden ibaret olduğunu düşünecek kadar da saf bir düşünce yapısına sahip olmadığınızı düşünüyorum. Arabaların tavanlarını çiziyorlar, ki haberde gösterilen araba tenteli. Yani o kedi o tenteyi pençeleriyle mındar bile edebilir. Sonucunda n'olur? Tabii size göre değişir veya boyanır değil mi o parça? Yani arabanın değerinin düşmesi tabii ki umurunuzda değil, orijinal parça değişimi veya boyalı parça da nitekim öyle olmalı.

Hayvan sevgisi bir tek sizde yok emin olun. Köpek olsun, tavşan olsun, balık olsun, kuş olsun; çoğu hayvana bakmışlığım var ancak benim çalışıp, emeğimle aldığım ve değer verdiğim bir şeye göz göre göre zarar gelmesine neden göz yumayım? En basit çözüm araç brandası olurdu, ki kedilerin onu da parçalama potansiyelleri var. Aynısı burada olsa bende aracıma çıkmalarını engelleyecek bir çözüm üretirdim, çok eminim.

Bu arada ülkemizdeki habercilik anlayışını da belirtmemde fayda var. Çoğu şey aşırı abartı bir şekilde milletin karşısına sunuluyor, kapalı garaja kedi girdiğini kaç kere gördünüz?
Bu yaptığınız yoruma göre "kendi paramla aldığım bir şeyi korumak için beynimi ve insanlığımı bir kenara koymam gerek" düşüncesi ortaya çıkıyor

Allah insana akıl vermiş ki bir çok soruna çözüm bulmamız için. Sence bunun yerine daha iyi bir çözüm bulunabilir mi? Evet bulunur. Orası nasıl bir lokasyon bilimiyorum fakat gidip görsem eminim mantıklı bir çare bulurum.

Onun dışında diyelim ki büyüttüğünüz bir çocuğunuz var ve çok yaramaz. Sizin değer verdiğiniz bir şeyi kurcalıyor örneğin gece gündüz çalışarak aldığınız bilgisayarınız. Bilgisayara tel örgü mu çekeceksiniz çocuğu uzaklaştırmak için? Bir dolap bölmesi falan yaptırırızsıniz.

Böylesine saçma bir şeyi bu kadar savunuyorsanız sanırım siz yaptınız.

yapılanlar elbette hoş şeyler değil fakat benim hep merak ettiğim hayvan kedi ya da köpek olunca önemseniyor ama bir fare ya da bir kuş önemsenmiyor hele hele inek daha koyun keçi tavuk bunlar her gün binlercesi kesiliyor onlar hayvan değil mi? neden kimse onların haklarını savunmuyor. kedinin köpeğin mamasında bile başka hayvanların kemikleri varken ayaklarınızda başka bir hayvanın derisinden ayakkabılar varken her gün tavuk etidir dana etidir sucuktur filandır gömerken iyi de mesele bir tek kedi ve köpekte can buluyor. sorarım size tek hayvan kedi ve köpek midir? nedir bu pozitif ayrımcılık?

yapılanlar elbette hoş şeyler değil fakat benim hep merak ettiğim hayvan kedi ya da köpek olunca önemseniyor ama bir fare ya da bir kuş önemsenmiyor hele hele inek daha koyun keçi tavuk bunlar her gün binlercesi kesiliyor onlar hayvan değil mi? neden kimse onların haklarını savunmuyor. kedinin köpeğin mamasında bile başka hayvanların kemikleri varken ayaklarınızda başka bir hayvanın derisinden ayakkabılar varken her gün tavuk etidir dana etidir sucuktur filandır gömerken iyi de mesele bir tek kedi ve köpekte can buluyor. sorarım size tek hayvan kedi ve köpek midir? nedir bu pozitif ayrımcılık?
Kardeşim o zaman kimse et vb. yemesin? Tamam ayakkabı giysi konusunda sana hak veriyorum ama Allah besleyelim büyütelim, yiyelim diye yaratmış ineği vb.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı