Çivili Kedisavar Yapan "İnsanlar"

Bunu yapan şahısa kızan şahısların, bunu yapan şahıstan daha dar kafalı olduklarına eminim. Bu sadece kedilerin arabanın üzerine çıkmasını engelliyor. Çiviler gayet uzun ve aralarında oldukça geniş bir mesafe var. Yani kediler bunun üstüne yatmasın diye. Şimdi diyeceksiniz kediler zıpladığı an patilerine batacak diye. Aralarındaki mesafe ve kedilerin patilerinin küçüklüğü düşünülünce (birde dikkatli hayvanlar aslında) kedilere zarar gelmeyecek. Fakat adam çivileri birbirine çok yakın ve kısa bir şekilde konumlandırsaydı kedinin işte o zaman canı yanardı ve size hak verirdim. Fakat bu eleştirel mantıklı değil sadece içinizdeki sahte hayvan sevgisini göstermek için.
Civiler arasindaki mesafe yeterince az degil, bu sebeple kediler zarar goremez. Mukemmel bir analiz yapmissin, tebrik ederim. Nice dar kafali insana adeta ders verir nitelikte olmus.

Bayramda kavurma yemeye davet ediyorum sizi. Kedilere de atarız onlar da yer. Her iki tarafta mutlu olur.

Civiler arasindaki mesafe yeterince az degil, bu sebeple kediler zarar goremez. Mukemmel bir analiz yapmissin, tebrik ederim. Nice dar kafali insana adeta ders verir nitelikte olmus.
Gerçekten o tuzaktan bir kedinin zara görebileceğini düşünüyor musun? Eğer bir kedi bile zarar görmüş ise mükemmel analizim içim özür dilerim.

Ne olursa olsun bu çağın çok gerisinde kalan, çok vahşice ve sadece ortaçağda alınmış ilkel önlem gibi göründü bana. 4. Sanayi Devrimi'ni yaşadığımız bu yapay zekalı modern, süper çağda kedilerin hiç hoşuna gitmeyen, örneğin fare kaçırıcı ultrasonik sesli kaçırıcılar gibi elektronik yollarla uzaklaştırabilme yolları iyice araştırılıp bulunabilecek olan bazı kaçırıcıların, kedi patisinin çok az kirletmesine aşırı duyarlı (!) olan bu kimseler tarafından iyice araştırılıp, yurt içinde olmasa bile yurt dışından mutlaka getirtilip oto alarmı gibi aracına taktırılabilirdi, örneğin. Böylece hem bir manşet konusu yapılmayarak gizli (Görünmeyen) bir önlem alınmış, hem de bir kedi düşmanı, hayvan karşıtı veya onun düşmanı konumunda olup boşu boşuna da damgalanmazdı. Gerçekten çok yazık. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı