Çizim yeteneği nasıl geliştirilir?

@pixeliko uçlu mu kurşun mu lazım? Uçlu Pentel 120 A3DX, kurşun Staedtler Mars Lumograph iyidir. Mars Lumograph pahalı gelirse uçlu ile de onunla yapabileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz, sadece daha rahat yapılıyor onunla. 🙂

@pixeliko uçlu mu kurşun mu lazım? Uçlu Pentel 120 A3DX, kurşun Staedtler Mars Lumograph iyidir. Mars Lumograph pahalı gelirse uçlu ile de onunla yapabileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz, sadece daha rahat yapılıyor onunla. 🙂
Uçlu daha iyi olur yazıp yanına kalemle ilgili yorumu eklemek için bir bakayım dedim, fiyatı görünce konuyu unuttum şaşkınlıktan. Pentel 120 A3DX fiyatı iyiymiş, herhalde bir 5-6 seneye yakın süredir Z-Pencil kullandığımdan (başladığımdan beri 20 lira, enflasyona meydan okuyor reis.) 120 lira çok geldi. Bazı yerlerde 1200’e falan koyan var, umarım yanlışlıkla fazla sıfır eklediklerindir. Kurşun kaleme bakmayacağım bile, moralim daha da bozulmasın, zaten kurşun kullanmıyorum genel olarak. Tabi bu uçlu kalemlerin uç kalitesi de fark ediyormuş galiba ama sanki profesyonel olmuşum gibi bu kadar detaya girmek fazla ukalaca ve gereksiz olacağından şimdilik susuyorum :D.

Brush pen kullanıyora benziyo ama fatketmiyo ne kullandıgın tüm kalemlerin +-leri var. pentel pocket brush pen bilindik guzel bi kalemdir fakst pahalidir.

ama benim hala onerim kismen planli kurslae var, kafandan yapinca gidicegin yolu secerken kafa karisikligi genel olarak yapabilecegin wn kotu hata. Git Drawaboxa gir, duzgunce adamin onerdigi kalem turuyle derslere başla, cizimin temellerini öğren uygula geliş. Kalem alıp karLamak eglenceli ve yapmalısın ama resmin nasıl çizildigini de öğrenmek şart iyi resim çizmek için.

Bol bol çizin hocam. Başka bir yolu yok. Kurs derseniz. Bütçeniz varsa gidersiniz. Kurs fiyatları çok yüksek. Ama Youtube'den öğrenmek yerine kursa gitmenizi tercih ederim. Resminizi gösterebileceğiniz, hatalarınızı gösterebilecek hocalar olur.

Geri
Yukarı