Clio 5 çok benzin yakıyor mu?

nwc00

Hectopat
Merhaba, Clio 5 1.0TCe 100bg otomatik 2020 model aracim var. İstanbul da kullanıyorum ve yakit tuketimi 11.5'in altina dusmuyor o da sakin kullanimda anca dusuyor normalde 12.3. ayda 2-3 kez depo fulluyorum 800km civari yapiyorum. Sorun bende mi yoksa arac mi iciyor, kullanan bilen kisiler yardimci olursa sevinirim.

Merhaba, Clio 5 1.0TCe 100bg otomatik 2020 model aracim var. İstanbul da kullanıyorum ve yakit tuketimi 11.5'in altina dusmuyor o da sakin kullanimda anca dusuyor normalde 12.3. ayda 2-3 kez depo fulluyorum 800km civari yapiyorum. Sorun bende mi yoksa arac mi iciyor, kullanan bilen kisiler yardimci olursa sevinirim.
hocam bir arkadaşımda var araçtan şehir içi normal trafikte 7-8 lt yakıyor. seri kullanımda araç otomatik birde kalkışlarda vs de 11-12 lt ye kadar çıkabiliyor.
lpg ye uyumlu diye biliyorum uzun kullancı iseniz lpg taktırın

hocam bir arkadaşımda var araçtan şehir içi normal trafikte 7-8 lt yakıyor. seri kullanımda araç otomatik birde kalkışlarda vs de 11-12 lt ye kadar çıkabiliyor.
lpg ye uyumlu diye biliyorum uzun kullancı iseniz lpg taktırın
O zaman normal hocam cunku oturdugum yerden dolayi maalesef dur kalklarda seri olmak gerekiyor yoksa bir yere varilmiyor :) E5te cok kullanirsam normal trafikte bende 9 civari yakiyorum.

Sormayin hocam aylik benzine verdigim parayla kredi cekseydim yeni araba alirdim :) Bir de sizin motor dusuk devirlere gelmiyor boguluyor yuksek kullanmak gerekir.
Ben yakit tuketimini E5te degil de semt icindeyken sifirlayinca 16.8 ile geziyorum.

Ankara için aynı araç 7lt yakıyor. İstanbul'da hadi 9lt olsun. Yakıt fazla.
Aynen oyle sehirden sehire de baya farkeder. Koye gittigimde araba 7.2yi gecmiyor 😀😀

Otoban ya da çevre yolu gibi yollarda 90 km hiz 3-4 lt yakiyor, zorlasan 2 lt civarına da gidecek utanmasa.

Geri
Yukarı