Coil Whine mi?

EnverPasam

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 10 gün önce falan kasa aldım RX 580 ekran kartı var ve oyunlarda yüksek FPS alınca tiz bir ses geliyor oyun içinde yok ama bu menüde geliyor ve sonrasında menüde 150 200 FPS'ye sabitleyince ses gidiyor. Yüksek FPS'de ses geliyor, sorunum nedir acaba?
Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen Coil Whine. Bir problem oluşturmaz, günümüz kartlarının çoğunda mevcut. Sadece ses olarak rahatsız eder. Ben kulaklık kullandığım için hiç umursamıyorum.

Çok büyük ihtimalle Coil Whine. Rahatsız edecek kadar yüksek bir ses değilse sıkıntı yok.
Rahatsız edecek düzeyde değil bu ses misal Valorant menüsünde geliyordu 144 fpsye kısıtladım geçti oyunda 220 250 alıyorum ses zaten yok herhalde sorun yapmaz.
Muhtemelen Coil Whine. Bir problem oluşturmaz, günümüz kartlarının çoğunda mevcut. Sadece ses olarak rahatsız eder. Ben kulaklık kullandığım için hiç umursamıyorum
Sesde artış olur mu acaba

Evet, yüksek FPS değerlerinde Coil Whine sesi olabiliyor bazı kartlarda. Rahatsız etmiyorsa kısıtlamasanız da olur. Oyunda akıcılık sağlar yüksek FPS. Fakat bu akıcılığı fark etmek zordur.

Evet, yüksek FPS değerlerinde Coil Whine sesi olabiliyor bazı kartlarda. Rahatsız etmiyorsa kısıtlamasanız da olur. Oyunda akıcılık sağlar yüksek FPS. Fakat bu akıcılığı fark etmek zordur.
Zaten dediğim gibi 240 250 fps de ses gelmiyor oyun içi menüde muhtelemen 700 800 görüyor ondan sonra geliyor.
İadeye göndermeli miyim sizce beklemekte istemiyorum.

Geri
Yukarı