Colorful 4060 Ti 16 GB alınır mı?

SpeedeyE

Hectopat
Geçtiğimiz günlerde bu marka ekran kartı aldım, 2060 Dual'den geçiş yaptım. Bazı konularda 4060 Ti modelinin gereksiz alınmaması gerektiği yazılarını gördüm. Ben bu kartı alarak hata mı yaptım? Bilgilendirirseniz sevinirim.

16GB modeli gereksiz evet, özellikle oyun için aldıysanız. Çünkü 8GB ile denk performans veriyor ve pahalı. Ek olarak aynı fiyata 7700XT gibi 4070 performansı veren bir kartta var. Yani 16GB modeli genel olarak VRAM e ihtiyaç duyulan iş odaklı sistemler için daha ideal.

Neden hata yapmışsınız ki? Gayet güzel bir kart inşallah pahalıya almamışsınızdır ama 16 GB modeli aldıysanız evet hata yapmışsınız. Aynı fiyatlarda 7700XT var o sadece oyun amaçlı ise daha mantıklı bir tercih olurdu.
Evet hem oyun için, hemde 4-5 sene kafamı ekran kartına yormamak için tercih ettim. 16,500 gibi bir fiyata aldım.

Nadia üzerinden gitmek istedim, diğer markaya bir güvensizliğim var.

Neden? AMD güzeldir bir sorun yaşamazsınız ortalık da dolaşan driver muhabbetleri falan boş 7000 serisinde yok herhangi bir sorun.

İndirimlerde 15k TL'ye kadar düşüyor mesela.

Nasibinizde yokmuş demek ki yapacak bir şey yok sıkma canını 4060 Ti üzmez seni.

Nadia üzerinden gitmek istedim, diğer markaya bir güvensizliğim var.

İlla NVIDIA diyorsanız ve genel sisteminizde yetiyorsa 3090 alınması taraftarıyım o paraya başka 4000 serisi yok sonuçta ve 24 GB VRAM, GDDR6X 384 bit olmasından ötürü cok uzun yıllar götürürdü.

Neden? AMD güzeldir bir sorun yaşamazsınız ortalık da dolaşan driver muhabbetleri falan boş 7000 serisinde yok herhangi bir sorun.

İndirimlerde 15k TL'ye kadar düşüyor mesela.

Nasibinizde yokmuş demek ki yapacak bir şey yok sıkma canını 4060 Ti üzmez seni.

6800 XT kullanıyorum 6000 serisindede sorun yok.

İlla NVIDIA diyorsanız ve genel sisteminizde yetiyorsa 3090 alınması taraftarıyım o paraya başka 4000 serisi yok sonuç ve 24 GB VRAM, GDDR6X 384 bit olmasından ötürü cok uzun yıllar götürürdü.

O paraya 4060ti var bir tek zaten fakat ikinci elden 3090 söylediğiniz gibi çok daha iyi olurdu.

İlla NVIDIA diyorsanız ve genel sisteminizde yetiyorsa 3090 alınması taraftarıyım o paraya başka 4000 serisi yok sonuç ve 24 GB VRAM, GDDR6X 384 bit olmasından ötürü cok uzun yıllar götürürdü.

6800 XT kullanıyorum 6000 serisindede sorun yok.

Evet 6000-7000 serisinde sorun yok direk.

Yeni konular

Geri
Yukarı