Cooler Master Storm Sniper Kasa Tozlanma Sorunu

• Konuyu başlatan alf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 238
  • Görüntüleme 24B

alf

Hectopat
Kasanın soğutması çok iyi ancak beraberinde aşırı tozlanmayı da getiriyor. Bilgisayarı açtığımda resmen toz soluyorum. Ne tavsiye edersiniz?

@fiyu ;) Teşekkür ederim daha iyisi senin olsun diyeceğim ama daha iyisi yok :D Seninki de şimdiden hayırlısı uğurlu olsun güle güle eskit. :)
Bana bakarsan bende bir sistem en fazla 10 ay kalıyor. Diyeceksin ne yapıyorsun takıntın falan mı var ? Yok takıntı değil olay video işleme ihtiyacı nedeni ile sistem hep güncel kalmak zorunda. Örnek vermek gerekirse. En son yaptığım kısa film montaj sonrası tam 20 gb boyutunda oldu. Render alıp çıkması şuan kullandığım sistem ile 2 saat 20 dakika sürüyor.Bu süre kimine göre yeterli ama profesyonel bir video işleme yapıyorsan. Çok uzun süredir. Zaman değerli günümüz dünyasında :)

Son düzenleme:
@fiyu İmac almayı düşündün mü?
Zaten var. Ben Final Cut kullanmayı sevmiyorum. Ben Adobe yazılımlarını seviyorum. Adobe creative cloud yıllık tam plan üyeliğim var. Aklına gelebilecek tüm yazılımlarına tam erişimli hakkım var. Mac sistem benim home ofiste var ama ben kullanmıyorum. Mac Pro - Ücretsiz Teslimatla Mac Pro Satın Alın - Apple Store (Türkiye) ikili grafik işleme birimli olan ve bir kaç opsiyonlu değişiklik paketleri dahil. İş olduğunda arkadaşlar vektör, grafik tasarım ve web tasarım işlerini Mac ile yapıyorlar. Kurgular bizde Windows tabanlı yapılıyor. Ama istersek Mac ile yapıldığı da oluyor.

Son düzenleme:
@fiyu Kasa yeni ulaştı elime. Şaka gibi. Herşey düzgün gözüküyor ancak sol ön ayakta plastiği hafif kaydığı için masaya temas etmiyor. Altına Kağıt koydum artık. Yapacak birşey yok. Kusursuz bilgisayar yoktur.

@fiyu İlk izlenimlerimi de paylaşayım. Kasa görüntüsü, sessizliği ve toz konusunda kesinlikle Cooler Master Strom Sniper'a beş basar. Tamam belki fiyatı 2 katı olabilir. Ancak sonuna kadar hak ediyor. Haftasonu indirimi sayesinde biraz daha az fark ödedim.

@fiyu Kasa yeni ulaştı elime. Şaka gibi. Herşey düzgün gözüküyor ancak sol ön ayakta plastiği hafif kaydığı için masaya temas etmiyor. Altına Kağıt koydum artık. Yapacak birşey yok. Kusursuz bilgisayar yoktur.

@fiyu İlk izlenimlerimi de paylaşayım. Kasa görüntüsü, sessizliği ve toz konusunda kesinlikle Cooler Master Strom Sniper'a beş basar. Tamam belki fiyatı 2 katı olabilir. Ancak sonuna kadar hak ediyor. Haftasonu indirimi sayesinde biraz daha az fark ödedim.
Ayak işi kolay çözülür. Ufak bir tahta kesersin ortasını oyarsın uygun dengeye dengeyi sağlamak için yada silikon tabancası ile dolgu yaparsın. Fotoğraf at'da görelim artık ihtişamını kasanın :)

@fiyu Bir de şöyle bir problem oldu. Kasanın içindeki vidaları yerine oturtmuşlar ancak sıkmamışlar. Vidalar komple aşağı düştü. Bir sorum olacaktı sana. Cpu fanı hangi yöne bakmalı ekran kartına pararlel olarak monte etmişler. Fanı aşağıdaydı. Kablosu Soğutucuya temas ediyor diye fanı yukarı aldım umarım bir sakıncası yoktur. Fotoğrafları akşama yüklücem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşlemci fanı ram bölümüne bakmalı. Burada 20. dakikaya bak

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı