Cooler Master Storm Sniper Kasa Tozlanma Sorunu

• Konuyu başlatan alf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 238
  • Görüntüleme 24B

alf

Hectopat
Kasanın soğutması çok iyi ancak beraberinde aşırı tozlanmayı da getiriyor. Bilgisayarı açtığımda resmen toz soluyorum. Ne tavsiye edersiniz?

@fiyu Bu vidyoyu defalarca izledim. Bende aynı fikirdeyim. Ancak vatandaki montajda çalışan elemana kaç kez değiştirmelerini söyledim. Amd sistemlerde böyle olması gerektiğini söyledi. Polemiğe girmek istemedim. Sonuç olarak değiştirmediler. Eğer bir sakıncası yoksa bende kuracalamak istemiyorum.

Sakınca konusunda bir şey söyleyemem ben hiç başka türlü takmadım benim sistemlerde. Artık zaten sıvı soğutma kullanıyorum. Fiyat ve performans olarak kullanmak lüks değil. Corsair hazır paket halinde kutudan çıkar tak kolaylığına getirmiş. Sen bir sorun olup olmadığını anlamak için sistemi yük altına sok, mesela lisanlı ve güncel olan bir oyun oyna ve oyunu "Alt+Tab" yapıp. Sıcaklık değeri ölçen bir program aç bak. Ayrıca kasılmalar oluşuyor mu diye takip et yük altına aldığında sistemini.

@fiyu Farcry 3 denedim fazla bir sıcaklık olmadı.
O zaman bir süre böyle kullan. Bir sorun çıkarsa foruma konu açarsın. Bu arada bir sonraki sistemini mutlaka kendin topla derim. Hem büyük bir sevk hemde artık kurulum kitapçıkları aşırı kolay bir şekilde anakart üzerine sistemini kurabilirsin. ;)

@fiyu Son durum budur.

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet iyi olmuş. İç hacmin genişliği sayesinde ısı sorunuda çıkmaz. Bir sonraki sistem yenilemelerinde de uzun yıllar kullanırsın bu kasayı. Tekrar hayırlı olsun :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı