Cuma namazı farz mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cuma namazı farz. Hatta 3 kere aksattiktan sonra dinden cikiliyor diye bir şey var sanırım fakat şu an olağanüstü bir durumda olduğumuz için ben 3 aydir falan gitmiyorum. Onun yerine öğlen namazınin bir sakıncası yok diye biliyorum.

Bu arada ek bilgi olsun. Cuma sadece Erkek'lere farz gibi bir düşünce var. Kadınlara da farzdır. Allah müminler diyor, erkekler demiyor.
Böyle düşünen tatlı su 5 IQ müslümanlara bunu söylersiniz. THX.

Hayır sadece erkeklere farz kadınlar da kılabilir ancak farz değil.
Cuma namazı farz. Hatta 3 kere aksattiktan sonra dinden cikiliyor diye bir şey var sanırım fakat şu an olağanüstü bir durumda olduğumuz için ben 3 aydir falan gitmiyorum. Onun yerine öğlen namazınin bir sakıncası yok diye biliyorum.

Oyle bir şey yok oldugunu dusun cumanin hukmu farzdir Bes vakit namaz da farzdir Yani eger oyle bir şey olsaydi bes vakit namaz için de gecerli olurdu.

Oyle bir şey yok oldugunu dusun cumanin hukmu farzdir Bes vakit namaz da farzdir Yani eger oyle bir şey olsaydi bes vakit namaz için de gecerli olurdu.
“Müminler ! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında hemen Allah’ı anmaya yönelin ve alım satımı bırakın. Bilseniz bu sizin için daha hayırlıdır. Namaz bitince yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan isteyin. Allah’ın adını da çokça anın ki, umduğunuza kavuşasınız.”(Cuma, 62/9-10)

----
Adam yukarıda ayet atmış Müminler diyor. Kadınlar mümin değil mi? Emevi dinini yaşıyorsunuz burada gelip cahil cahil konuşmayın. Emeviler İslam'a sürekli DLC getirmiştir.

“müminler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında hemen Allah’ı anmaya yönelin ve alım satımı bırakın. Bilseniz bu sizin için daha hayırlıdır. namaz bitince yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan isteyin. Allah’ın adını da çokça anın ki, umduğunuza kavuşasınız.”(cuma, 62/9-10)

----
Adam yukarıda ayet atmış müminler diyor. Kadınlar mümin değil mi? Emevi dinini yaşıyorsunuz burada gelip cahil cahil konuşmayın. Emeviler İslam'a sürekli DLC getirmiştir.

Kardeşim araştır da gel bunca sene kurslara gittim.

“Müminler ! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında hemen Allah’ı anmaya yönelin ve alım satımı bırakın. Bilseniz bu sizin için daha hayırlıdır. Namaz bitince yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan isteyin. Allah’ın adını da çokça anın ki, umduğunuza kavuşasınız.”(Cuma, 62/9-10)

----
Adam yukarıda ayet atmış Müminler diyor. Kadınlar mümin değil mi? Emevi dinini yaşıyorsunuz burada gelip cahil cahil konuşmayın. Emeviler İslam'a sürekli DLC getirmiştir.
Hocam kadınlara farz değil. Yalnız bu gidemeyecekleri anlamına gelmiyor.

Bu arada ek bilgi olsun. Cuma sadece Erkek'lere farz gibi bir düşünce var. Kadınlara da farzdır. Allah Müminler diyor, erkekler demiyor.
Böyle düşünen tatlı su 5 iq müslümanlara bunu söylersiniz. Thx.
Hahaha, sakin ol dostum. 😆 Öyle bir yazmışsın ki, ''İnanmıyorsan saygı duy bilmem ne çocuğu'' diyen eleman geldi aklıma. 🤣

En kuytu yere gidip namazımı kılıp herkesten önce çıkıyorum. Rahatım.

Kardeşim araştır da gel bunca sene kurslara gittim.
Allah bana beyin vermiş, boşa gitmişsin kurslara. Cahil hocalarına benden selam söyle.
Kuran'da her şey açık ve net. Allah kuran için kendi kendini tefsir eder diyor? Sen yaratıcına eksik ve yetersiz mi diyorsun?

Kursta sana yanlış öğretmişler arkadaşın dediği doğru.

Allah bana beyin vermiş, boşa gitmişsin kurslara. Cahil hocalarına benden selam söyle.
Kuran'da her şey açık ve net. Allah kuran için kendi kendini tefsir eder diyor? Sen yaratıcına eksik ve yetersiz mi diyorsun?

Benim gittiğim kurslar mahmut efendi ye bağlı kurslar bütün hocalarım zikir ehlinden sana diyorum ki git araştır vit bir hoca bul tamam mı ama cami hocası olmasın gerçek fıkıh hocası olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı