Cuma namazı farz mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cuma namazı farz. Hatta 3 kere aksattiktan sonra dinden cikiliyor diye bir şey var sanırım fakat şu an olağanüstü bir durumda olduğumuz için ben 3 aydir falan gitmiyorum. Onun yerine öğlen namazınin bir sakıncası yok diye biliyorum.
Allahın farzlarında sayıyla dinden çıkma olmaz kardeşim.Günah işlemiş olursun ama seninde dedigin gibi şu an olağanüstü bir durumdayız.

Kuran'da namaz 5 vakit değildir. Kadir Gecesi hariç diğer günler emevi ve Osman'lı uydurmasıdır.

Kardeşim hangi cemaate bağlısın?
Ayrica o ayeti de açıklayayım tamam müminlerin içine kadınlarda giriyor ancak kadınlara farz değildir erkeklere farzdır ama bu kadınların gidemeyeceğı anlamına gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuran'da namaz 5 vakit değildir. Kadir gecesi hariç diğer günler Emevi ve Osmanlı uydurmasıdır.
Din sadece Kuran'dan ogrenilmez. Dinin esas 2 kaynağı peygamberimiz ve Kuran'dır. Örneğin Kuran'da namaz kılın diyor fakat nasıl kilinacagi aciklanmamis. Böyle durumlarsa peygamberimiz acikliyor.

Kardeşim hangi cemaate bağlısın?
Ayrica o ayeti de açıklayayım tamam müminlerin içine kadınlarda giriyor ancak kadınlara farz değildir erkeklere farzdır ama bu kadınların gidemeyeceğı anlamına gelmiyor.
Ne cemaati kardeşim? Allah Kuran'ı indirmiş. Ben kimseye ne bağlıyım ne de inanırım. Tek rehberim var Kuran-ı Kerim. Allah'ın izniyle ülkemizi sizin gibi cemaatlerden kurtaracağız. Vücuttaki virüsü atmak gibi bir şey olacak.

Ne cemaati kardeşim? Allah Kuran'ı indirmiş. Ben kimseye ne bağlıyım ne de inanırım. Tek rehberim var kuran-ı kerim. Allah'ın izniyle ülkemizi sizin gibi cemaatlerden kurtaracağız. Vücuttaki virüsü atmak gibi bir şey olacak.

Bak sana gerçek hakiki 22 senedir Mahmut Efendi tarikatından bir hocanın numarasını vereyim git de hocam bir sorum olacak sor sorunu sonra gel.

Cami dışında seccade ile gidip bir yere sererseniz ve insanlardan uzak olursanız hem ibadetinizi yapmış olursunuz hem de hastalıktan korunmuş olursunuz.

Ne cemaati kardeşim? Allah Kuran'ı indirmiş. Ben kimseye ne bağlıyım ne de inanırım. Tek rehberim var kuran-ı kerim. Allah'ın izniyle ülkemizi sizin gibi cemaatlerden kurtaracağız. Vücuttaki virüsü atmak gibi bir şey olacak.

Hâlâ anlamıyor 😅 internete dinin esas kaynakları diye aratır misin? Tek rehber Kuran olmaz olmaz!

Din sadece Kuran'dan ogrenilmez. Dinin esas 2 kaynağı peygamberimiz ve Kuran'dır. Örneğin Kuran'da namaz kılın diyor fakat nasıl kilinacagi aciklanmamis. Böyle durumlarsa peygamberimiz acikliyor.
Kardeşim umreye git, herkes farklı şekilde namaz kılıyor. Sonsuz kudret ve rahmet sahibi Allah Ali Pınar ne güzel de rükuya eğilmiş demeyecek. Senin amellerin önemli.
“Bak, iyice kavrayıp anlamaları için ayetleri nasıl çeşitli biçimlerde açıklıyoruz.”
(6 Enam Suresi 65. Ayet)

“Muhakkak ki biz, bu Kuran’da insanlara her türlü misali çeşitli şekillerde anlattık. Yine de insanların çoğu inkârcılıktan başkasını kabullenmediler.”
(17 İsra Suresi 89. Ayet)

Evet arkadaşlar Allah ayetlerinde bunları biz kullarına söylemiş.

Kardeşim umreye git, herkes farklı şekilde namaz kılıyor. Sonsuz kudret ve rahmet sahibi Allah Ali Pınar ne güzel de rükuya eğilmiş demeyecek. Senin amellerin önemli.
Hocam anlaşamıyoruz bakin. Mezhepleri karıştırmayın ben sadece dinin kaynağının tek başına Kur'an olamayacağını anlatıyorum. Namazın nasıl kilinacagi Kuran'da yok! Haklısınız ameller önemli lakin yine de sadece Kur'an'ı rehber alırsanız çoğu yerde tikanirsiniz. Hayırlı geceler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı