Dejavu yaşadınız mı?

Benim de okulun ilk zamanlarında başıma geldi. Arkadaşımla tanıştığım ilk gün çok garip gelmişti. Yüzü, mimikleri, sesi bir yerden tanıdık geliyordu. Sanki daha önce onu tanıyormuş gibi hissettim. Fakat o gün kendisiyle ilk defa tanışmıştım😁

Dejavu tabii ki çoğu kişi yaşamıştır. Mesela bir yere gitmişsinizdir ama önceden burayı hatırlıyorsunuzdur, bu dejavudur. Ben dejavu olarak konuşmaları çok hatırladım. Sınıfta birisinin birisine dediğini falan "bunu ikinci kez diyorsun la" diyesim gelir. Evdede dışarıdada böyledir bu. Çok dinleyen birisi olduğum için sanırım dejavu otomatik olarak buraya kayıyor, siz ne tür dejavu yaşadınız?

Ayda 5 6 kere oluyor.

Sınıfımdaki kız bir konu 2-3 haftaya bölündüğünde her hafta aynı bilgiyi veriyor. Geçen hafta vermişti ve bugün yine aynı bilgiyi verdi.

Ayda minimum 10 kere bunu yaşıyorum. Her derste başıma geliyor.

Dejavu tabii ki çoğu kişi yaşamıştır. Mesela bir yere gitmişsinizdir ama önceden burayı hatırlıyorsunuzdur, bu dejavudur. Ben dejavu olarak konuşmaları çok hatırladım. Sınıfta birisinin birisine dediğini falan "bunu ikinci kez diyorsun la" diyesim gelir. Evdede dışarıdada böyledir bu. Çok dinleyen birisi olduğum için sanırım dejavu otomatik olarak buraya kayıyor, siz ne tür dejavu yaşadınız?

Evet rüyamda bir okuldaydım ve gerçektede gördüm :D

Sınıfımdaki kız bir konu 2-3 haftaya bölündüğünde her hafta aynı bilgiyi veriyor. Geçen hafta vermişti ve bugün yine aynı bilgiyi verdi.

Ayda minimum 10 kere bunu yaşıyorum. Her derste başıma geliyor.

Amcamda da oluyordu, aynı gün içinde 2-3 kez aynı konuyu anlatıyordu. Ama, kaza geçirdikten sonra böyle oldu. Sınıfındaki kızı bilgilendir bence.

Evet rüyamda bir okuldaydım ve gerçektede gördüm :D

Amcamda da oluyordu, aynı gün içinde 2-3 kez aynı konuyu anlatıyordu. Ama, kaza geçirdikten sonra böyle oldu. Sınıfındaki kızı bilgilendir bence.
Aslında bunun araştırması yapılsa bir ortak nokta bulunur. Ani bir şey yaşayınca mı yoksa farklı bir şey olunca mı diye de insanlığın mükemmel bir özelliği. Dejavu ol deyince olunmaması bile efsane büyülüyor beni.

Geri
Yukarı