Dejavu yaşıyorum

Keşke bir kere yaşamış olsam. Bu hep yaşadığım bir şey ve çok bariz.

Bugün bile olabilir uyanınca gördüğüm rüyanın saçmalığını fark ediyorum kısa sürede rüyayı unutuyorum, sonra o anı yaşarken tüm detayları bir anda upload oluyor beynime :D.

Simülasyon hatası 🤯

Keşke bir kere yaşamış olsam. Bu hep yaşadığım bir şey ve çok bariz.

Bugün bile olabilir uyanınca gördüğüm rüyanın saçmalığını fark ediyorum kısa sürede rüyayı unutuyorum, sonra o anı yaşarken tüm detayları bir anda upload oluyor beynime :D.

Bir kere bende yaşadım, 4 yıl önce evde oturuyordum. Hava yağmurlu ve gök gürültülü bende bununla ilgili o gece bir rüya görmüştüm. Yakınlara yıldırım düşüp evde modem falan patlıyordu. Ne tesadüf ise 1 - 2 dakika sonra aynı olayı yaşadım. Çok garip.

Hocam sizinle aynı şekildeyim, nostaljiyi çok seven biriyim. Bu fotoğraflar evet insana dejavu yaşatıyor ve nostalji hissi veriyor bunu şöyle açıklamak gerekirse ben bu fotoğraflara baktığımda eskiden köyde ikindi güneşi altında evin önünde oturduğum ve hafif tonlu esen rüzgar aklıma geliyor. Horoz ve kuş sesleri de dahil. Her insan farklı duyguyu yaşayabilir ben eskileri hatırlayıp nostaljik haz yaşamaya bayılıyorum.

Aynısı bende de var. Köyü çok seviyorum paylaştığım fotoğraflardaki gibi hissettiyor

Aynısı bende de var. Köyü çok seviyorum paylaştığım fotoğraflardaki gibi hissettiyor

Her yer bomboş arazi yeşillik muhteşem bir nostalji hissiyatı veriyor

Dejavu ve liminal space farklı şeylerdir. Sizin yaşadığınız şey dejavu. Liminal space ile alakası yok.

IMG_20231019_012105.jpg

IMG_20231019_011932.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı