Dell Alienware AW2723DF vs ASUS TUF Gaming VG27AQML1a

canoktay

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, 4090'lı bir sistem için monitör arıyorum, 4K 60Hz televizyonum olduğundan 2K ve yüksek Hz değerine sahip modellere yöneldim. Bu iki model arasında kaldım. Aralarındaki fiyat farkı da gözönünde bulundurularak sizce hangisi tercih edilmeli? Ayrıca bu modeller dışında 2K 240 ve üstü Hz değerlerine sahip modeller de önerebilirseniz sevinirim, bir kez alacağımdan olabildiğince problemsiz ve üst perdeden bir ürün istiyorum, şimdiden hepinize teşekkür ederim.
düşünmesem de başka iki model

Hocam üst perdeden bir ürün istiyorum demişsiniz ama bütçe belirtmemişsiniz yani üst perde bir ürün için önerebileceğim çok iyi modeller var fakat attığınız modellerin bütçesinin çok üstünde.

Gibi Oled panelli bir monitör misal.

Ama attığınız ürünlerin fiyat aralığında birşey arıyorsanız Dell olan model ile LG ultraGear modeli birbirine çok yakın iki ürün. İkisinden birini tercih edebilirsiniz.

Hocam öncelikle yanıt için teşekkür ederim, bütçe konusunda bir sınır yok ancak bir monitöre bırakın 35, 15 bile vermek zoruma gidiyor :) o yüzden bütçeyi 20000 civarlarında tuttuğumuzu varsayabiliriz. Hikayeli oyunlarla birlikte fps oyunlarını da oynayacağımdan 2k 240 hz tarzı bir monitör arıyorum, bu kriterlere uygun en fazla 25 civarına monitör öneriniz var mıdır acaba?

Hocam öncelikle yanıt için teşekkür ederim, bütçe konusunda bir sınır yok ancak bir monitöre bırakın 35, 15 bile vermek zoruma gidiyor :) o yüzden bütçeyi 20000 civarlarında tuttuğumuzu varsayabiliriz. Hikayeli oyunlarla birlikte fps oyunlarını da oynayacağımdan 2k 240 hz tarzı bir monitör arıyorum, bu kriterlere uygun en fazla 25 civarına monitör öneriniz var mıdır acaba?
O yüzden attığınız iki monitörü söyledim zaten hocam, Rtings gibi inceleme sitelerinde de en yüksek puanı alan iki monitörlerdir kendileri. Lg ve Dell olan modelden bahsediyorum atacak olsam bende onları atardım. Diğer iki modeli eleyebilirsiniz.

O yüzden attığınız iki monitörü söyledim zaten hocam, rtings gibi inceleme sitelerinde de en yüksek puanı alan iki monitörlerdir kendileri. LG ve Dell olan modelden bahsediyorum atacak olsam bende onları atardım. Diğer iki modeli eleyebilirsiniz.

Peki tercihim sizce hangisinden yana olmalı, forumda ve YouTube'da Alienware'a baktım ama ışık sızmaları, kontrastın kötü olması gibi şeylerden yakınanlar olmuş. LG ve Dell arasından sizin tercihiniz nedir?

Peki tercihim sizce hangisinden yana olmalı, forumda ve YouTube'da Alienware'a baktım ama ışık sızmaları, kontrastın kötü olması gibi şeylerden yakınanlar olmuş. LG ve Dell arasından sizin tercihiniz nedir?
Hocam Dell olan modelde karanlık ortamda kontsrattan dolayı siyahların gri gibi gözükmesi mevcut evet, ama bu çok rahatsız edici bir seviyede değil. Aynı olay LG modelde de mevcut. IPS ekranlarda bu olabilen bir durum genelde. Ek olarak LG olan model HDMI 2.1 destekliyor, Dell olan model de ise 280 HZ ye hız aşırtma yapabiliyorsunuz. Dediğim gibi birbirine çok yakın ürünler, daha fazla HZ oranı için Dell'e yönelebilirsiniz veya sadece hangisinin duruşunu seviyorsanız o şekilde karar verebilirsiniz, çünkü benzer ürünler her açıdan.

Hocam Dell olan modelde karanlık ortamda kontsrattan dolayı siyahların gri gibi gözükmesi mevcut evet, ama bu çok rahatsız edici bir seviyede değil. Aynı olay LG modelde de mevcut. IPS ekranlarda bu olabilen bir durum genelde. Ek olarak LG olan model HDMI 2.1 destekliyor, Dell olan model de ise 280 HZ ye hız aşırtma yapabiliyorsunuz. Dediğim gibi birbirine çok yakın ürünler, daha fazla HZ oranı için Dell'e yönelebilirsiniz veya sadece hangisinin duruşunu seviyorsanız o şekilde karar verebilirsiniz, çünkü benzer ürünler her açıdan.
Anladım hocam, teşekkür ederim,. Biraz daha bakınıp siparişi oluşturacağım, niceleri sizin olsun, iyi akşamlar.

bütçeyi arttırıp 30 bandında çeksem ne önerirsiniz,35 bandında ne önerirsiniz? Yukarıdaki lg modele alternatif olabilecek şekilde birkaç model daha önerebilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Anladım hocam, teşekkür ederim,. Biraz daha bakınıp siparişi oluşturacağım, niceleri sizin olsun, iyi akşamlar.

bütçeyi arttırıp 30 bandında çeksem ne önerirsiniz,35 bandında ne önerirsiniz? Yukarıdaki lg modele alternatif olabilecek şekilde birkaç model daha önerebilirseniz sevinirim.
Hocam attığım dışında önerebileceğim monitörlerin bazılarının Türkiyede stokları yok, monitör konusunda çıta biraz yükselince Türkiye de ürün bulmak zorlaşıyor, sanırım arz talepten ötürü. Ben yine de size atayım hem stoğu olanları hem de olmayanları.

https://www.akakce.com/monitor/en-u...ync-freesync-ips-oyuncu-fiyati,481087246.html

Stokta ama bütçenin üstünde : https://www.sinerji.gen.tr/corsair-...-monitor-p-48828?utm_campaign=akakce&v=1.10.2

Corsair hem Oled panel hemde çok iyi bir görüntü sağlıyor, siyah dengesi de aynı şekilde çok iyi ve karanlık ortamda muazzam. Tabi fiyatı da buna göre. Yani bu işin sonu yok aslında hocam :) Böyle böyle gider bütçe arttıkça haliyle kalitede artıyor. Fakat bana kalırsa sizin ilk attığınız ürünler işinizi görecek düzeyde. Halihazırda zaten 4k tvniz varmış, modelini ve özelliklerini bilmiyorum tabi ama OLED teknolojisi var ise TV nizde zaten çok iyi bir görüntü sağlıyor.

Televizyonumda OLED yok maalesef, ama gayet yeterli seviyede görüntü alıyorum diye düşünüyorum. Öte yandan halihazırda bu fiyatlara çıkmışken sanırım 1-2 bin lirayı daha gözden çıkarıp corsairden ziyade bu modeli almak daha mantıklı olur, sizin düşünceleriniz nedir?

Televizyonumda OLED yok maalesef, ama gayet yeterli seviyede görüntü alıyorum diye düşünüyorum. Öte yandan halihazırda bu fiyatlara çıkmışken sanırım 1-2 bin lirayı daha gözden çıkarıp corsairden ziyade bu modeli almak daha mantıklı olur, sizin düşünceleriniz nedir?
Hocam aslında ilk atacağım model buydu fakat bütçenin üstüne baya çıktığı için atmadım. Corsair ile aynı paneli kullanıyorlar, Asus olan model parlaklık ve canlılık olarak Corsairin önüne geçiyor. Bu bütçelere kadar çıkıyorsanız Asus Rog Swift kesinlikle tercih edilebilir. Fakat 50-60 bin civarına OLED bir TV de alabiliyorsunuz. Burda sizin amacınız devreye giriyor, misal ben HZ bakımından çok takıntım olmadığından ve genellikle hikayeli oyunlar oynadığımdan, daha büyük bir ekran ve daha iyi çözünürlük her zaman tercihimdir. Hali hazırda 2K monitörüm var, Sırf Ps5 satın aldığım için OLED 4K bir tv aldım. Fark tabiki muazzam. Yani burda dediğim gibi kullanım amacınız devreye giriyor, sisteminizi de bilmiyorum ama hz değerinin nimetini en fazla rekabetçi oyunlarda görebilirsiniz. Onun dışında 144 hz olması veya 500 hz olması benim için önem teşkil etmiyor.

Geri
Yukarı