Alienware AW2723DF vs ASUS VG27AQML1A

Berat Bozbulut

Hectopat
Daha fazla  
14.000TL

20.000TL

Hangisini almalıyım gördügüm kadarıyla ikisinin de özellikleri aynı gibi 20 Hz fark dışında bütçemi zorlayıp Alienware alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alienware çok pahalı. Çok mantıklı bulmuyorum. Sunduğu özellikler çağ atlatmıyor. Rakiplerine göre pahalı olmasa öneririm ama 20K büyük para.
ASUS'da değerlendirilebilir.
Alternatif olarak HP sunuyorum.

AW2723DF daha parlak bir panele sahip. Ayrıca HDR600 var. Yakın zamanda AW2723DF sipariş verdim.

AW2723DF daha parlak bir panele sahip. Ayrıca HDR600 var. Yakın zamanda AW2723DF sipariş verdim.

6 bin TL'lik farka değer mi?

Alienware çok pahalı. Çok mantıklı bulmuyorum. Sunduğu özellikler çağ atlatmıyor. Rakiplerine göre pahalı olmasa öneririm ama 20k büyük para.
ASUS'da değerlendirilebilir.
Alternatif olarak HP sunuyorum.

ASUS daha mantıklı bir seçim olur sanırım aralarındaki farkı detaylı inceledim parlaklılık farkları var dCi P3 %5 fazla o da film işiyle ugraşan insanlar için önem arz ediyormuş daha ince bir çerçevesi var ve 20Hz fazla tepkime hızı sunuyor ben tamamen oyun için alıyorum 6bin TL değmez diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
ASUS daha mantıklı bir seçim olur sanırım aralarındaki farkı detaylı inceledim parlaklılık farkları var dCi P3 %5 fazla o da film işiyle ugraşan insanlar için önem arz ediyormuş daha ince bir çerçevesi var ve 20Hz fazla tepkime hızı sunuyor ben tamamen oyun için alıyorum 6bin TL değmez diye düşünüyorum.

Güzel monitör ve artıları evet mevcut. Fakat 2K monitör için büyük para.
MiniLed monitör tercih ederim o fiyata. ASUS'da iyi modellerden biri. İhtiyacınızı her türlü karşılayacaktır.

Güzel monitör ve artıları evet mevcut. Fakat 2K monitör için büyük para.
MiniLed monitör tercih ederim o fiyata. ASUS'da iyi modellerden biri. İhtiyacınızı her türlü karşılayacaktır.

Bu fiyat segmentinde varsa tavsiyeniz alirim ben hem rekabetci hem de hikaye bazlı oyunlar oynadıgım icin bunu tercih etmek istedim. 4070 Ti'ım var 4K icin pek uygum oldugunu da düşünmüyorum ne dusunuyorsunuz?

Bu fiyat segmentinde varsa tavsiyeniz alirim ben hem rekabetci hem de hikaye bazlı oyunlar oynadıgım icin bunu tercih etmek istedim. 4070 Ti'ım var 4K icin pek uygum oldugunu da düşünmüyorum ne dusunuyorsunuz?

240Hz'de kararlıysan 15K bütçe altında baktığın ASUS ve önerdiğim HP var.
Gerisi yüksek bütçeye kayıyor ya da Hz'leri 144-165 aralığında.
4K için uygun ama FPS oyunlarında iş yapmaz. Çok büyük EU5 oyunlarında da yüksek FPS alamazsınız.

Siz olsanız ne alırdınız?

Zor soru. Böyle bir ihtiyacım olmadığı için cevaplamam zor. Ben biraz HP'ciyim ama yalan olmasın. Dell ve HP'yi severim.

HP'nin oyunlardaki seriliği daha yüksek. ASUS'un ise kontrast oranı yüksek. HP'nin siyah renk kalitesi rtings incelemesinde çok düşük çıkmış.
FPS oyunlarında HP baskın çıkıyor. Görsel kalite de ise ASUS biraz daha ağır basmış. HDR güç tüketimi de ASUS'un 37 kW. Arka aydınlatması başarılı bir panel diyebiliriz.
İki üründe size aynı keyfi yaşatır.

Zor soru. Böyle bir ihtiyacım olmadığı için cevaplamam zor. Ben biraz HP'ciyim ama yalan olmasın. Dell ve HP'yi severim.

HP'nin oyunlardaki seriliği daha yüksek. ASUS'un ise kontrast oranı yüksek. HP'nin siyah renk kalitesi rtings incelemesinde çok düşük çıkmış.
FPS oyunlarında HP baskın çıkıyor. Görsel kalite de ise ASUS biraz daha ağır basmış. HDR güç tüketimi de ASUS'un 37 kW. Arka aydınlatması başarılı bir panel diyebiliriz.
İki üründe size aynı keyfi yaşatır.

Teşekkür ederim şimdilik üniversitemi bitirene kadar ASUS modelini tercih edeceğim daha sonra param olunca OLED deneyimini yaşamak istiyorum çok yardımcı oldunuz sağ olun.

Geri
Yukarı